Rajdowe Mistrzostwa Europy 2000
Liczba rajdów | 53 | ||
---|---|---|---|
Pierwsza runda | Arctic Tunturi Rally | ||
Ostatnia runda | Rallye International du Var | ||
Mistrzowie | |||
Kierowcy | Henrik Lundgaard | ||
| |||
|
Sezon Rajdowych Mistrzostw Europy 2000 był 48 sezonem Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA European Rally Championship). Składał 53 rajdów, o różnych współczynnikach (2,5,10,20), rozgrywanych w Europie.
Kalendarz[1]
W sezonie 2000 do mistrzostw Europy zaliczane były 53 rajdy, o różnym stopniu punktacji w ERC, rajdy z najwyższym współczynnikiem – 20, były punktowane najwyżej, potem o współczynniku 10, 5 i 2.
Runda | Data | Nazwa rajdu | Zwycięzca | Wsp. rajdu | Wyniki |
---|---|---|---|---|---|
1 | 28–29 stycznia | 35. Rajd Arktyczny | Thomas Rådström | 5 | Wynik |
2 | 18–19 lutego | 43. Boucles de Spa Alphonse Delettre | Renaud Verreydt | 5 | Wynik |
3 | 25–26 lutego | 19. Rajd Finnskog Norway | Henning Solberg | 10 | Wynik |
4 | 2–4 marca | 23. Rajd del Ciocco e Valle del Serchio | Piero Longhi | 2 | Wynik |
5 | 17–18 marca | 50. Circuit des Ardennes | Rocco Theunissen | 2 | Wynik |
6 | 17–18 marca | 35. Rajd Šumava Mogul | Milan Dolák | 2 | Wynik |
7 | 6–8 kwietnia | 24. Rajd 1000 Miglia | Paolo Andreucci | 10 | Wynik |
8 | 7–8 kwietnia | 15. Rajd des Hautes Fagnes | Patrick Snijers | 5 | Wynik |
9 | 14–15 kwietnia | 24. Rajd Wysp Kanaryjskich | Jesús Puras | 20 | Wynik |
10 | 15–16 kwietnia | 11. Olympion Rally | Armodios Vovos | 5 | Wynik |
11 | 22–23 kwietnia | 2. Tour de Luxembourg | Toshihiro Arai | 2 | Wynik |
12 | 28–29 kwietnia | 39. Int. ADMV Pneumant Rallye | Matthias Kahle | 2 | Wynik |
13 | 11–13 maja | 23. Rajd Saturnus-Poreč | Darko Peljhan | 5 | Wynik |
14 | 11–13 maja | 23. Rajd Krakowski | Leszek Kuzaj | 2 | Wynik |
15 | 19–21 maja | 31. Rajd Bułgarii | Bruno Thiry | 20 | Wynik |
16 | 25–27 maja | 28. Rajd San Marino | Piero Longhi | 10 | Wynik |
17 | 25–27 maja | 25. Rajd Renault South Swedish | Mats Jonsson | 5 | Wynik |
18 | 26–27 maja | 26. Rajd Koszyc | Michal Gargulák | 2 | Wynik |
19 | 1–3 czerwca | 57. Rajd Polski | Henrik Lundgaard | 20 | Wynik |
20 | 8–10 czerwca | 27. Rajd Chorwacji | Bert de Jong | 10 | Wynik |
21 | 15–17 czerwca | 34. Rajd del Salento | Paolo Andreucci | 5 | Wynik |
22 | 23–25 czerwca | 36. Rajd Ypres | Henrik Lundgaard | 20 | Wynik |
23 | 24–25 czerwca | 29. Rajd Prista Oil-Hebros | Dimityr Iliew | 5 | Wynik |
24 | 30 czerwca-1 lipca | 35. Rajd Azorów | Markko Märtin | 10 | Wynik |
25 | 30 czerwca-2 lipca | 34. Romanian Rally ‘Bioland’ | George Grigorescu | 5 | Wynik |
26 | 6–8 lipca | 19. Rajd Niemiec | Henrik Lundgaard | 20 | Wynik |
27 | 14–16 lipca | 27. Auto Štangl Bohemia Rallye | Roman Kresta | 5 | Wynik |
28 | 15–16 lipca | 28. Rally della Lana | Piero Liatti | 5 | Wynik |
29 | 20–22 lipca | 33. AvD/STH Hunsrück Rallye | Matthias Kahle | 10 | Wynik |
30 | 28–30 lipca | 21. Rally Sosser Sliven | Ercan Kazaz | 5 | Wynik |
31 | 28–30 lipca | 84. Rajd Targa Florio | Piero Longhi | 2 | Wynik |
32 | 3–5 sierpnia | 41. Rajd Madery | Piero Liatti | 20 | Wynik |
33 | 3–5 sierpnia | 14. Budapest Rallye | Tamás Turi | 2 | Wynik |
34 | 25–28 sierpnia | 30. Rajd Barum | Roman Kresta | 10 | Wynik |
35 | 2–3 września | 25. Rajd Elpa | Henrik Lundgaard | 20 | Wynik |
36 | 2–3 września | 20. Rajd Karkonoski | Janusz Kulig | 2 | Wynik |
37 | 8–10 września | 18. Rallye Internacional de La Coruña | Salvador Cañellas Jr. | 5 | Wynik |
38 | 15–16 września | 22. Rally Internazionale di Messina | Piero Longhi | 2 | Wynik |
39 | 15–17 września | 29. Rally of Turkey | Henrik Lundgaard | 20 | Wynik |
40 | 15–17 września | 33. YU Rally | Dimityr Iliew | 5 | Wynik |
41 | 22–23 września | 19. Golden Tulip Rally | Rocco Theunissen | 5 | Wynik |
42 | 22–23 września | 23. Rallye Rota do Vidro – Centro de Portugal | Adruzilo Lopes | 5 | Wynik |
43 | 22–23 września | 17. Petrol Rally Velenje | Andrej Jereb | 2 | Wynik |
44 | 28–30 września | 21. Rajd Piancavallo | Paolo Andreucci | 20 | Wynik |
45 | 29–30 września | 48. Rajd Wisły | Leszek Kuzaj | 2 | Wynik |
46 | 29 września-1 października | 6. Interspeed Rally | Dimityr Iliew | 2 | Wynik |
47 | 19–21 października | 41. Rallye International du Valais | Cyril Henny | 5 | Wynik |
48 | 19–21 października | 37. ADAC 3-Städte Rallye | Armin Kremer | 5 | Wynik |
49 | 27–29 października | 35. Rajd Antibes | Serge Jordan | 20 | Wynik |
50 | 2–4 listopada | 20. Int. Semperit Rallye | Armin Schwarz | 10 | Wynik |
51 | 3–4 listopada | 27. Rallye du Condroz-Huy | Bruno Thiry | 5 | Wynik |
52 | 18–18 listopada | 31. Slovenská Poisťovňa Rallye Tatry | Stanislav Chovanec | 2 | Wynik |
53 | 1–3 grudnia | 46. Rallye International du Var | Sébastien Loeb | 10 | Wynik |
Klasyfikacja kierowców[1]
Pierwsza dziesiątka. Uwzględniono tylko rajdy z najwyższym współczynnikiem (20).
|
Przypisy
- p
- d
- e
Rajdowe Mistrzostwa Europy 2000 (wsp. 20)
- p
- d
- e
|