Mistrzostwa Europy w Zapasach 2021
Mistrzostwa Europy w zapasach w 2021 roku zostały rozegrane w dniach 19 – 25 kwietnia w Warszawie na terenie Hali Torwar[1].
Reprezentacja Polski[2]
Poz. | styl klasyczny | Poz. | styl wolny | Poz. | styl wolny - kobiety |
---|---|---|---|---|---|
V | Grzegorz Kunkel (RCSZ Olimpijczyk Radom) - 60 kg | III | Eduard Grigorjew (LKS Mazowsze Teresin) - 61 kg | III | Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) - 50 kg |
XVI | Mateusz Szewczuk (MKZ Unia Racibórz) - 63 kg | II | Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) - 65 kg | VII | Katarzyna Krawczyk (MKS Cement Gryf Chełm) - 53 kg |
II | Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) - 67 kg | VII | Patryk Ołenczyn (LKS Dąb Brzeźnica) - 70 kg | II | Roksana Zasina (ZTA Zgierz) - 55 kg |
V | Roman Pacurkowski (AZS-AWF Warszawa) - 72 kg | XV | Kamil Rybicki (LKS Mazowsze Teresin) - 74 kg | II | Anhelina Łysak (MKS Cement Gryf Chełm) - 57 kg |
XIII | Iwan Nylypiuk (AZS-AWF Warszawa) - 77 kg | XV | Andrzej Sokalski (ZKS Slavia Ruda Śląska) - 79 kg | VIII | Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza) - 59 kg |
XVIII | Edgar Babayan (KS Sobieski Poznań) - 82 kg | V | Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica) - 86 kg | III | Katarzyna Mądrowska (LKS Feniks Pesta Stargard) - 62 kg |
XVIII | Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk Radom) - 87 kg | VIII | Radosław Marcinkiewicz (LKS Orzeł Namysłów) - 92 kg | III | Aleksandra Wólczyńska (WKS Grunwald Poznań) - 65 kg |
XII | Tadeusz Michalik (KS Sobieski Poznań) - 97 kg | III | Radosław Baran (WKS Grunwald Poznań) - 97 kg | VIII | Wiktoria Chołuj (AKS Białogard) - 68 kg |
IX | Rafał Krajewski (SSA Legia 1926 Warszawa) - 130 kg | VII | Kamil Kościółek (ZKS Stal Rzeszów) - 125 kg | VIII | Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań) - 72 kg |
XI | Patrycja Sperka (MKZ Unia Racibórz) - 76 kg |
Wyniki
styl klasyczny
Waga | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
55 kg | Emin Siefierszajew | Ekrem Öztürk | Rudik Mykyrtczian Eldəniz Əzizli |
60 kg | Siergiej Jemielin | Kerem Kamal | Wiktor Petryk Răzvan Arnăut |
63 kg | Żambołat Łokjajew | Taleh Məmmədov | Leri Abuladze Aleksandrs Jurkjans |
67 kg | Mate Nemeš | Mateusz Bernatek | Murat Fırat Slawik Galystian |
72 kg | Szmagi Bolkwadze | Malchas Amojan | Maksym Jewtuszenko Robert Fritsch |
77 kg | Tamás Lőrincz | Yunus Emre Başar | Sənan Süleymanov Antonio Kamenjašević |
82 kg | Adłan Akijew | Radik Kulijew | Aiwengo Rikadze Hannes Wagner |
87 kg | Zurab Datunaszwili | Kirył Maskiewicz | Żan Bełeniuk Miład Alirzajew |
97 kg | Musa Jewłojew | Balázs Kiss | Nikoloz Kachelaszwili Mikałaj Stadub |
130 kg | Rıza Kayaalp | Iakobi Kadżaia | Eduard Popp Zurabi Gedechauri |
styl wolny
Waga | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
57 kg | Süleyman Atlı | Naczyn Mongusz | Kamil Kerymow Əfqan Xaşalov |
61 kg | Abasgadży Magomiedow | Andrij Dżełep | Beka Lomtadze Eduard Grigorjew |
65 kg | Zagir Szachijew | Krzysztof Bieńkowski | Əli Rəhimzadə Maxim Saculțan |
70 kg | Israił Kasumow | Turan Bayramov | Ihor Nykyforuk Arman Andreasjan |
74 kg | Tajmuraz Sałkazanow | Mirosław Kirow | Frank Chamizo Mitch Finesilver |
79 kg | Achsarbiek Gułajew | Saifedine Alekma | Alans Amirovs Nika Kenczadze |
86 kg | Artur Najfonow | Sandro Aminaszwili | Ali Szabanow Myles Amine |
92 kg | Magomied Kurbanow | Samuel Scherrer | Osman Nurmagomiedow Gadży Radżabow |
97 kg | Alichan Żabraiłow | Süleyman Karadeniz | Radosław Baran Elizbar Odikadze |
125 kg | Taha Akgül | Siergiej Kozyriew | Geno Petriaszwili Ołeksandr Chocianiwski |
kobiety styl wolny
Waga | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
50 kg | Marija Stadnik | Miglena Seliszka | Anna Łukasiak Jekatierina Poleszczuk |
53 kg | Olga Choroszawcewa | Maria Prewolaraki | Annika Wendle Iulia Leorda |
55 kg | Stalwira Orszusz | Roksana Zasina | Andreea Ana Chrystyna Demko |
57 kg | Iryna Kuraczkina | Anhelina Łysak | Alina Akobija Ewelina Nikołowa |
59 kg | Bilana Dudowa | Wieronika Czumikowa | Kateryna Żydaczewśka Anastasia Nichita |
62 kg | Iryna Koladenko | Marianna Sastin | Katarzyna Madrowska Wieranika Iwanowa |
65 kg | Irina Rîngaci | Tetiana Riżko | Aleksandra Wolczyńska Kriszta Incze |
68 kg | Koumba Larroque | Chanum Wielijewa | Adéla Hanzlíčková Alina Stadnik |
72 kg | Ałła Belinśka | Julijana Janewa | Jewgienija Zacharczenko Dalma Caneva |
76 kg | Epp Mäe | Natalja Worobjowa | Aline Focken Cynthia Vescan |
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 13 | 5 | 4 | 22 |
2 | Turcja | 3 | 4 | 1 | 8 |
3 | Ukraina | 2 | 2 | 9 | 13 |
4 | Serbia | 2 | 0 | 0 | 2 |
Słowacja | 2 | 0 | 0 | 2 | |
6 | Bułgaria | 1 | 3 | 1 | 5 |
7 | Gruzja | 1 | 2 | 6 | 9 |
8 | Azerbejdżan | 1 | 2 | 5 | 8 |
9 | Białoruś | 1 | 2 | 4 | 7 |
10 | Węgry | 1 | 2 | 1 | 4 |
11 | Francja | 1 | 1 | 1 | 3 |
12 | Mołdawia | 1 | 0 | 3 | 4 |
13 | Estonia | 1 | 0 | 0 | 1 |
14 | Polska | 0 | 4 | 5 | 9 |
15 | Armenia | 0 | 1 | 3 | 4 |
16 | Grecja | 0 | 1 | 0 | 1 |
Szwajcaria | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | Niemcy | 0 | 0 | 4 | 4 |
Rumunia | 0 | 0 | 4 | 4 | |
20 | Włochy | 0 | 0 | 3 | 3 |
21 | Łotwa | 0 | 0 | 2 | 2 |
22 | Chorwacja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Czechosłowacja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Izrael | 0 | 0 | 1 | 1 | |
San Marino | 0 | 0 | 1 | 1 |
Przypisy
Bibliografia
- Dane na stronie Unitedworldwrestling.org
- Wyniki na stronie Unitedworldwrestling.org
- p
- d
- e
mężczyźni |
|
---|---|
kobiety | |
nieoficjalne |
- p
- d
- e
Zapasy na świecie
Europa |
| ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Azja i Oceania | |||||||||||||||
Afryka |
| ||||||||||||||
Ameryka |
| ||||||||||||||
Świat |
| ||||||||||||||
Młodzieżowe |
| ||||||||||||||
Krajowe |
|
- Zapaśnicy świata