ATP-toernooi van Kitzbühel 2003
ATP-toernooi van Kitzbühel 2003 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Officiële naam | Generali Open | ||||||
Editie | 2003 (59e editie) | ||||||
Stad, land | Kitzbühel, Oostenrijk | ||||||
Locatie | Kitzbüheler Tennis Club | ||||||
Organisator | Kitzbüheler Tennis Club | ||||||
Licentiehouder | Siccative B.V. (Ion Țiriac) | ||||||
Datum | 21 - 27 juli | ||||||
Auspiciën | ATP | ||||||
Categorie | International Series Gold | ||||||
Prijzengeld | $ 900.000 | ||||||
Deelnemers | 48 enkel, 24 kwal. / 16 dubbel | ||||||
Ondergrond | Gravel, buiten | ||||||
Winnaar enkel | Guillermo Coria | ||||||
Winnaars dubbel | Martin Damm Cyril Suk | ||||||
Toernooidirecteur | Dieter Kuchenmeister[1] | ||||||
Toernooisupervisor | Thomas Karlberg | ||||||
Laatst toegelaten | Óscar Hernández (139) | ||||||
| |||||||
|
Het ATP-toernooi van Kitzbühel 2003 (met de officiële naam Generali Open 2003) werd van maandag 21 tot en met zondag 27 juli gespeeld. Er werd gespeeld op de gravelbanen van de Kitzbüheler Tennis Club in de Oostenrijkse plaats Kitzbühel. Het toernooi stond onder auspiciën van de ATP en behoorde tot de categorie "International Series Gold". Het was de 59e editie van het toernooi.
De organisatie was in handen van de "Kitzbüheler Tennis Club", onder leiding van de toernooidirecteur Dieter Kuchenmeister. De organisatie huurde de ATP-toernooilicentie van Siccative B.V., een in Nederland gevestigde firma van de Roemeense zakenman en ex-tennisser Ion Țiriac.
Het deelnemersveld van het enkelspel bestond uit 48 spelers en van het dubbelspel uit 16 paren. De 16 hoogst geplaatste spelers uit het enkelspel ontvingen een bye in de eerste ronde. Het totale prijzengeld bestond uit $ 900.000; het totale financiële commitment bedroeg $ 925.000 (bestaande uit prijzengeld + overige ATP fees).
Het toernooi vond in dezelfde week plaats als het ATP International Series graveltoernooi van Umag en het ATP International Series hardcourttoernooi van Indianapolis.
Enkelspel
Geplaatste spelers
Nr. | Speler | Ranking | Prestatie | Uitgeschakeld door | Nr. | Speler | Ranking | Prestatie | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Juan Carlos Ferrero | 2 | Kwartfinale | Mariano Zabaleta | 9. | Mariano Zabaleta | 32 | Halve finale | Nicolás Massú |
2. | Guillermo Coria | 7 | Winnaar | 10. | Maks Mirni | 33 | Derde ronde | Juan Ignacio Chela | |
3. | Rainer Schüttler | 8 | Tweede ronde | Paul-Henri Mathieu | 11. | Nikolaj Davydenko | 36 | Derde ronde | Nicolás Lapentti |
4. | Albert Costa | 17 | Tweede ronde | Nicolás Massú | 12. | Àlex Corretja | 47 | Tweede ronde | Werner Eschauer |
5. | Younes El Aynaoui | 23 | Derde ronde | Teruggetrokken | 13. | Feliciano López | 50 | Halve finale | Guillermo Coria |
6. | Michail Joezjny | 27 | Tweede ronde | Nicolás Lapentti | 14. | Sargis Sargsian | 54 | Derde ronde | Nicolás Massú |
7. | Gastón Gaudio | 30 | Kwartfinale | Feliciano López | 15. | Flávio Saretta | 58 | Derde ronde | Juan Carlos Ferrero |
8. | Juan Ignacio Chela | 31 | Kwartfinale | Guillermo Coria | 16. | David Sánchez | 59 | Tweede ronde | Olivier Mutis |
Toernooischema
Legenda | |
---|---|
Q | Qualifier |
WC | Deelname via wildcard |
LL | Lucky Loser |
r | Opgave / trok zich terug |
w/o | Walk-over |
Alt | Alternate |
SE | Special Exempt |
PR | Protected Ranking |
d | Diskwalificatie |
Finales
Halve finale | Finale | |||||||||||||
9 | Mariano Zabaleta | 2 | 1 | |||||||||||
Nicolás Massú | 6 | 6 | ||||||||||||
Nicolás Massú | 1 | 4 | 2 | |||||||||||
2 | Guillermo Coria | 6 | 6 | 6 | ||||||||||
13 | Feliciano López | 1 | 2 | |||||||||||
2 | Guillermo Coria | 6 | 6 |
Bovenste helft
Deel 1
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
1 | J C Ferrero | 7 | 7 | ||||||||||||||||||||||
A Dupuis | 6 | 65 | 4 | F Verdasco | 63 | 62 | |||||||||||||||||||
F Verdasco | 1 | 7 | 6 | 1 | J C Ferrero | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
F Squillari | 5 | 6 | 1 | 15 | F Saretta | 64 | 3 | ||||||||||||||||||
Q | G Etlis | 7 | 4 | 6 | Q | G Etlis | 63 | 1 | |||||||||||||||||
15 | F Saretta | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
1 | J C Ferrero | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||||
9 | M Zabaleta | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
9 | M Zabaleta | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||
V Hănescu | 6 | 6 | V Hănescu | 2 | 5 | ||||||||||||||||||||
M Hipfl | 4 | 0 | 9 | M Zabaleta | w/o | ||||||||||||||||||||
J Boutter | 3 | 3 | 5 | Y El Aynaoui | |||||||||||||||||||||
M Kratochvil | 6 | 6 | M Kratochvil | 7 | 1 | 63 | |||||||||||||||||||
5 | Y El Aynaoui | 64 | 6 | 7 | |||||||||||||||||||||
Deel 2
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
4 | A Costa | 7 | 5 | 60 | |||||||||||||||||||||
N Massú | 6 | 3 | 6 | N Massú | 69 | 7 | 7 | ||||||||||||||||||
S Koubek | 4 | 6 | 4 | N Massú | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
A Portas | 6 | 6 | 14 | S Sargsian | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
WC | B Ulihrach | 4 | 2 | A Portas | 64 | 1 | |||||||||||||||||||
14 | S Sargsian | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
N Massú | 7 | 6 | |||||||||||||||||||||||
N Lapentti | 5 | 4 | |||||||||||||||||||||||
11 | N Davydenko | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
WC | A Peya | 4 | 6 | 7 | WC | A Peya | 2 | 3 | |||||||||||||||||
G Blanco | 6 | 3 | 66 | 11 | N Davydenko | 3 | 1 | ||||||||||||||||||
N Lapentti | 7 | 6 | N Lapentti | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
W Arthurs | 68 | 3 | N Lapentti | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
6 | M Joezjny | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||||
Onderste helft
Deel 3
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
7 | G Gaudio | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
T Behrend | 6 | 3 | 6 | T Behrend | 4 | 3 | |||||||||||||||||||
Ó Hernández | 4 | 6 | 3 | 7 | G Gaudio | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||
W Eschauer | 63 | 6 | 6 | W Eschauer | 4 | 6 | 4 | ||||||||||||||||||
A Waske | 7 | 1 | 3 | W Eschauer | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
12 | À Corretja | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||||
7 | G Gaudio | 2 | 7 | 5 | |||||||||||||||||||||
13 | F López | 6 | 62 | 7 | |||||||||||||||||||||
13 | F López | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Q | R Vik | 3 | 6 | 2 | WC | F Mergea | 3 | 4 | |||||||||||||||||
WC | F Mergea | 6 | 3 | 6 | 13 | F López | 3 | 6 | 3 | ||||||||||||||||
WC | I Neumuller | 2 | 2 | P-H Mathieu | 6 | 3 | 0/r | ||||||||||||||||||
P-H Mathieu | 6 | 6 | P-H Mathieu | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||||
3 | R Schüttler | 4 | 6 | 3 | |||||||||||||||||||||
Deel 4
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
8 | J I Chela | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
J Melzer | 5 | 2 | Q | F Čermák | 1 | 3 | |||||||||||||||||||
Q | F Čermák | 7 | 6 | 8 | J I Chela | 6 | 3 | 7 | |||||||||||||||||
L Horna | 6 | 6 | 10 | M Mirni | 4 | 6 | 66 | ||||||||||||||||||
Q | D Köllerer | 3 | 2 | L Horna | 3 | 2 | |||||||||||||||||||
10 | M Mirni | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
8 | J I Chela | 3 | 2 | ||||||||||||||||||||||
2 | G Coria | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
16 | D Sánchez | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||||
Q | A Seppi | 3 | 4 | O Mutis | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
O Mutis | 6 | 6 | O Mutis | 1 | 0 | ||||||||||||||||||||
Q | O Gross | 4 | 4 | 2 | G Coria | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
A Vinciguerra | 6 | 6 | A Vinciguerra | 4 | 3 | ||||||||||||||||||||
2 | G Coria | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Dubbelspel
Geplaatste spelers
Nr. | Spelers | Ranking | Prestatie | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|
1. | Wayne Arthurs Paul Hanley | 25 | Kwartfinale | Jürgen Melzer Alexander Peya |
2. | Martin Damm Cyril Suk | 31 | Winnaars | |
3. | Wayne Black Kevin Ullyett | 37 | Kwartfinale | Gastón Etlis Martín Rodríguez |
4. | František Čermák Leoš Friedl | 53 | Eerste ronde | Chris Haggard Myles Wakefield |
Toernooischema
Legenda | |
---|---|
Q | Qualifier |
WC | Deelname via wildcard |
LL | Lucky Loser |
r | Opgave / trok zich terug |
w/o | Walk-over |
Alt | Alternate |
SE | Special Exempt |
PR | Protected Ranking |
d | Diskwalificatie |
Eerste ronde | Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||||||||||||||||
1 | W Arthurs P Hanley | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
M Kohlmann M Joezjny | 4 | 3 | 1 | W Arthurs P Hanley | 64 | 64 | |||||||||||||||||||
D Bowen A Fisher | 3 | 4 | WC | J Melzer A Peya | 7 | 7 | |||||||||||||||||||
WC | J Melzer A Peya | 6 | 6 | WC | J Melzer A Peya | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
3 | W Black K Ullyett | 7 | 6 | G Etlis M Rodríguez | 65 | 4 | |||||||||||||||||||
J I Chela G Gaudio | 5 | 0 | 3 | W Black K Ullyett | 4 | 6 | 1 | ||||||||||||||||||
L Arnold Ker M Hood | 4 | 3 | G Etlis M Rodríguez | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||||
G Etlis M Rodríguez | 6 | 6 | WC | Jürgen Melzer Alexander Peya | 4 | 4 | |||||||||||||||||||
T Cibulec P Vízner | 0 | r | 2 | Martin Damm Cyril Suk | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
R Koenig P Pála | 3 | R Koenig P Pála | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
C Haggard M Wakefield | 4 | 6 | 6 | C Haggard M Wakefield | 6 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||
4 | F Čermák L Friedl | 6 | 4 | 3 | R Koenig P Pála | 6 | 3 | 64 | |||||||||||||||||
K Braasch R Schüttler | 3 | 66 | 2 | M Damm C Suk | 3 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
N Lapentti F López | 6 | 7 | N Lapentti F López | ||||||||||||||||||||||
WC | V Hănescu F Mergea | 2 | 6 | 4 | 2 | M Damm C Suk | w/o | ||||||||||||||||||
2 | M Damm C Suk | 6 | 4 | 6 |
Externe links
- (en) Toernooischema enkelspel ProTennisLive
- (en) Toernooischema dubbelspel ProTennisLive
- (en) Toernooischema kwalificatie enkelspel ProTennisLive
- ↑ (en) Speelschema finaledag ProTennisLive