Olaszország az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Olaszország az olimpiai játékokon | |||||
Olaszország zászlaja | |||||
NOB-országkód: ITA | |||||
OOB | Olasz Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 340 fő 27 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Giovanna Trillini | ||||
Érmek 6. helyezés |
| ||||
Olaszország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Olaszország az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 27 sportágban 340 sportoló képviselte, akik összesen 35 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Tizzano, DavideDavide Tizzano Agostino Abbagnale | Evezés | Férfi kétpárevezős |
1 Arany | Rossi, AntonioAntonio Rossi | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 500 m |
1 Arany | Rossi, AntonioAntonio Rossi Daniele Scarpa | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
1 Arany | Collinelli, AndreaAndrea Collinelli | Kerékpározás | Férfi egyéni üldözőverseny |
1 Arany | Martinello, SilvioSilvio Martinello | Kerékpározás | Férfi pontverseny |
1 Arany | Bellutti, AntonellaAntonella Bellutti | Kerékpározás | Női egyéni üldözőverseny |
1 Arany | Pezzo, PaolaPaola Pezzo | Kerékpározás | Női terep-kerékpározás |
1 Arany | Di Donna, RobertoRoberto Di Donna | Sportlövészet | Férfi légpisztoly |
1 Arany | Falco, EnnioEnnio Falco | Sportlövészet | Férfi skeet |
1 Arany | Chechi, JuryJury Chechi | Torna | Férfi gyűrű |
1 Arany | Puccini, AlessandroAlessandro Puccini | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
1 Arany | Cuomo, SandroSandro Cuomo Angelo Mazzoni Maurizio Randazzo | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
1 Arany | Bortolozzi-Borella, FrancescaFrancesca Bortolozzi-Borella Giovanna Trillini Valentina Vezzali | Vívás | Női tőr, csapat |
2 Ezüst | Perrone, ElisabettaElisabetta Perrone | Atlétika | Női 20 km gyaloglás |
2 Ezüst | May, FionaFiona May | Atlétika | Női távolugrás |
2 Ezüst | Giovinazzo, GirolamoGirolamo Giovinazzo | Cselgáncs | Férfi légsúly |
2 Ezüst | Bonomi, BeniaminoBeniamino Bonomi | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 1000 m |
2 Ezüst | Bonomi, BeniaminoBeniamino Bonomi Daniele Scarpa | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 500 m |
2 Ezüst | Chiappa, ImeldaImelda Chiappa | Kerékpározás | Női egyéni mezőnyverseny |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Andrea Gardini Marco Meoni Pasquale Gravina Paolo Tofoli Samuele Papi Andrea Sartoretti Marco Bracci Lorenzo Bernardi Luca Cantagalli Andrea Zorzi Andrea Giani Vigor Bovolenta | Röplabda | Férfi |
2 Ezüst | Pera, AlbanoAlbano Pera | Sportlövészet | Férfi dupla trap |
2 Ezüst | Vezzali, ValentinaValentina Vezzali | Vívás | Női tőr, egyéni |
2 Ezüst | Uga, ElisaElisa Uga Laura Chiesa Margherita Zalaffi | Vívás | Női párbajtőr, csapat |
3 Bronz | Lambruschini, AlessandroAlessandro Lambruschini | Atlétika | Férfi 3000 m akadály |
3 Bronz | Brunet, RobertaRoberta Brunet | Atlétika | Női 5000 m |
3 Bronz | Scapin, YleniaYlenia Scapin | Cselgáncs | Női félnehézsúly |
3 Bronz | Bisiani, MatteoMatteo Bisiani Michele Frangilli Andrea Parenti | Íjászat | Férfi csapat |
3 Bronz | Idem-Guerrini, JosefaJosefa Idem-Guerrini | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
3 Bronz | Di Donna, RobertoRoberto Di Donna | Sportlövészet | Férfi szabadpisztoly |
3 Bronz | Benelli, AndreaAndrea Benelli | Sportlövészet | Férfi skeet |
3 Bronz | Merisi, EmanueleEmanuele Merisi | Úszás | Férfi 200 m hát |
3 Bronz | Sensini, AlessandraAlessandra Sensini | Vitorlázás | Női szörfvitorlázás |
3 Bronz | Tarantino, LuigiLuigi Tarantino Raffaelo Caserta Tonhi Terenzi | Vívás | Férfi kard, csapat |
3 Bronz | Trillini, GiovannaGiovanna Trillini | Vívás | Női tőr, egyéni |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Alberto Angelini Francesco Attolico Fabio Bencivenga Alessandro Bovo Alessandro Calcaterra Roberto Calcaterra Marco Gerini Alberto Ghibellini Luca Giustolisi Amedeo Pomilio Francesco Postiglione Carlo Silipo Leonardo Sottani | Vízilabda | Férfi |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Flyura Abbate-Bulatova | Egyes | M csoport Shirley Zhou (AUS) | 2. | kiesett | 17. | |||
Alessia Arisi | C csoport Chunli Li (NZL) | 3. | kiesett | 33. | ||||
Alessia Arisi Laura Negrisoli | Páros | G csoport Japán (JPN) | 4. | kiesett | 25. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ezio Madonia | 100 m | 10,33 | 4. | 23.*** | 10,43 | 8. | 35.* | kiesett | ||||
Stefano Tilli | 10,38 | 6. | 35.* | kiesett | ||||||||
Sandro Floris | 200 m | 21,01 | 6. | 54. | kiesett | |||||||
Giuseppe D’Urso | 800 m | 1:45,27 | 2. | 2. | 1:46,97 | 5. | 14. | kiesett | ||||
Andrea Benvenuti | 1:47,45 | 2. | 30. | nem ért célba | kiesett | |||||||
Andrea Giocondi | 1:47,26 | 3. | 25. | kiesett | ||||||||
Gennaro Di Napoli | 5000 m | 14:03,56 | 4. | 24. | 13:28,80 | 5. | 5. | 13:28,36 | 12. | |||
Stefano Baldini | 13:55,41 | 8. | 18. | 14:06,45 | 8. | 22. | kiesett | |||||
10 000 m | 27:55,79 | 6. | 6. | 29:07,77 | 18. | |||||||
Danilo Goffi | Maraton | 2:15:08 | 9. | |||||||||
Salvatore Bettiol | 2:17:27 | 20. | ||||||||||
Davide Milesi | 2:21:45 | 50. | ||||||||||
Fabrizio Mori | 400 m gát | 48,90 | 2. | 9. | 48,43 | 3. | 8. | 48,41 | 6. | |||
Laurent Ottoz | 48,92 | 2. | 10. | 48,52 | 6. | 10. | kiesett | |||||
Ashraf Saber | 49,71 | 3. | 27. | kiesett | ||||||||
Alessandro Lambruschini | 3000 m akadály | 8:31,69 | 4. | 18. | 8:27,32 | 3. | 11. | 8:11,28 | ||||
Angelo Carosi | 8:30,83 | 1. | 9. | 8:21,86 | 7. | 7. | 8:29,67 | 9. | ||||
Giovanni Puggioni Ezio Madonia Angelo Cipolloni Sandro Floris | 4 × 100 m váltó | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Fabrizio Mori Alessandro Aimar Andrea Nuti Ashraf Saber Marco Vaccari | 4 × 400 m váltó | 3:03,60 | 2. | 11. | 3:02,56 | 5. | 9. | kiesett | ||||
Giovanni Perricelli | 50 km gyaloglás | 3:52:31 | 13. | |||||||||
20 km gyaloglás | 1:23:41 | 16. | ||||||||||
Michele Didoni | 1:26:02 | 34. | ||||||||||
Giovanni De Benedictis | 1:25:22 | 27. | ||||||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | |||||||||||
Arturo Di Mezza | 3:44:52 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Simone Bianchi | Távolugrás | 779 cm | 25. | kiesett | |
Paolo Dal Soglio | Súlylökés | 20,58 m | 1. | 20,74 m | 4. |
Corrado Fantini | 19,40 m | 11. | 19,30 m | 11. | |
Giorgio Venturi | 18,98 m | 19. | kiesett | ||
Diego Fortuna | Diszkoszvetés | 60,08 m | 19. | kiesett | |
Enrico Sgrulletti | Kalapácsvetés | 77,36 m | 7. | 76,98 m | 9. |
Loris Paoluzzi | 72,82 m | 27. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Beniamino Poserina | Tízpróba | 11,05 | 850 | 698 cm | 809 | érvényes dobás nélkül | 198 cm | 785 | 49,52 | 837 | 14,68 | 889 | 43,42 m | 734 | 480 cm | 849 | 56,78 m | 690 | 4:58,28 | 570 | 7013 | 30. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Virna De Angeli | 400 m gát | 57,12 | 6. | 26. | kiesett | |||||||
400 m | 51,68 | 1. | 7. | 51,77 | 5. | 21. | kiesett | |||||
Patrizia Spuri | 52,45 | 4. | 25. | 52,78 | 7. | 29. | kiesett | |||||
Roberta Brunet | 5000 m | 15:22,58 | 1. | 10. | 15:07,52 | |||||||
Silvia Sommaggio | 15:33,63 | 6. | 18. | kiesett | ||||||||
10 000 m | 32:59,40 | 11. | 11. | kiesett | ||||||||
Maria Guida | 31:55,35 | 8. | 27. | kiesett | ||||||||
Ornella Ferrara | Maraton | 2:33:09 | 13. | |||||||||
Maria Curatolo | nem ért célba | |||||||||||
Maura Viceconte | nem ért célba | |||||||||||
Carla Tuzzi | 100 m gát | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Elisabetta Perrone | 10 km gyaloglás | 42:12 | ||||||||||
Rossella Giordano | 42:43 | 5. | ||||||||||
Annarita Sidoti | 43:57 | 11. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Antonella Bevilacqua | Magasugrás | 193 cm | 1. | kizárták | |
Fiona May | Távolugrás | 685 cm | 1. | 702 cm | |
Barbara Lah | Hármasugrás | 13,74 m | 16. | kiesett | |
Agnese Maffeis | Diszkoszvetés | 56,54 m | 32. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Giuliana Spada | Hétpróba | nem ért célba | nem indult | nem ért célba |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Baseball
Bővebben: Baseball az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz férfi baseballcsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:1996base
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Kuba | 7 | 7 | 0 | 97 | 49 | +48 |
Egyesült Államok | 7 | 6 | 1 | 81 | 27 | +54 |
Japán | 7 | 4 | 3 | 69 | 45 | +24 |
Nicaragua | 7 | 4 | 3 | 44 | 30 | +14 |
Hollandia | 7 | 2 | 5 | 32 | 76 | –44 |
Olaszország | 7 | 2 | 5 | 33 | 71 | –38 |
Ausztrália | 7 | 2 | 5 | 47 | 86 | –39 |
Dél-Korea | 7 | 1 | 6 | 40 | 59 | –19 |
1996. július 21. Sablon:1996baseKORITA
| Dél-Korea | 1–2 | Olaszország | |||
1996. július 22. Sablon:1996baseITANCA
| Olaszország | 2–7 | Nicaragua | |||
1996. július 24. Sablon:1996baseUSAITA
| Egyesült Államok | 15–3 | Olaszország | |||
1996. július 25. Sablon:1996baseITAAUS
| Olaszország | 12–8 | Ausztrália | |||
1996. július 27. Sablon:1996baseITACUB
| Olaszország | 6–20 | Kuba | |||
1996. július 29. Sablon:1996baseNEDITA
| Hollandia | 8–7 | Olaszország | |||
1996. július 30. Sablon:1996baseITAJPN
| Olaszország | 1–12 | Japán | |||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) | 6. |
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Francesco Costantino | 48 kg | Gela P'ap'ashvili (GEO) 6–8 | Jorge Yllescas (PER) 10–0 | Tahir Zahidov (AZE) 5–0 | Kado Hirosi (JPN) 0–4 | kiesett | 9. | ||||||
Giuseppe Giunta | 100 kg | Bak'ur Gogit'idze (GEO) 1–1 | Héctor Milián (CUB) 0–3 | Igor Grabovetchi (MDA) 2–3 | kiesett | 13. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Michele Liuzzi | 57 kg | Bagautgyin Umahanov (RUS) 0–4 | Bogdan Ciufulescu (ROM) 5–1 | Harun Doğan (TUR) 0–4 | kiesett | 16. | |||||||
Giovanni Schillaci | 62 kg | Len Zaslavsky (AUS) 10–0 | erőnyerő | Vada Takahiro (JPN) 4–3 | Csang Dzseszong (Jang Jae-Seong) (KOR) 1–1 | Magomed Azizov (RUS) 0–0 | Az 5. helyért Elbrusz Tedejev (UKR) 3–10 | 6. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Girolamo Giovinazzo | Légsúly | erőnyerő | Georgios Vazagkasvili (GEO) GY | Franck Chambily (FRA) GY | Ricardo Acuña (MEX) GY | Richard Trautmann (GER) GY | Nomura Tadahiro (JPN) V | |||||
Francesco Giorgi | Harmatsúly | erőnyerő | Michel de Almeida (POR) V | kiesett | 21. | |||||||
Diego Brambilla | Könnyűsúly | erőnyerő | Hajtós Bertalan (HUN) V | kiesett | 21. | |||||||
Luigi Guido | Félnehézsúly | erőnyerő | Hajrullo Nazrijev (TJK) GY | Paweł Nastula (POL) V | Kovács Antal (HUN) V | kiesett | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Giovanna Tortora | Légsúly | erőnyerő | Galina Atayeva (TKM) GY | Tamura Rjóko (JPN) V | Taccjana Maszkvina (BLR) V | kiesett | 9. | ||||
Alessandra Giungi | Harmatsúly | Hjon Szukhi (Hyeon Suk-Hui) (KOR) V | Tseng Hsiao-Fen (TPE) GY | Carolina Mariani (ARG) V | kiesett | 9. | |||||
Emanuela Pierantozzi | Középsúly | Anja von Rekowski (GER) V | kiesett | 18. | |||||||
Ylenia Scapin | Félnehézsúly | erőnyerő | Leng Chunhui (CHN) GY | Tetyana Beljajeva (UKR) V | Simona Richter (ROM) GY | Szvetlana Galante (RUS) GY | Estha Essombe (FRA) GY | ||||
Donata Burgatta | Nehézsúly | erőnyerő | Johanna Hagn (GER) V | kiesett | 14. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | 1. vigaszág | 2. vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Giovanni Calabrese | Egypárevezős | 7:39,90 | 4. | 7:45,53 | 3. | C/D | 7:23,59 | 1. | C | 7:48,63 | 5. | 17. | ||
Davide Tizzano Agostino Abbagnale | Kétpárevezős | 6:48,22 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:37,49 | 1. | A | 6:16,98 | 1. | ||||
Marco Penna Walter Bottega | Kormányos nélküli kettes | 6:39,34 | 2. | 7:10,25 | 1. | A/B | 6:52,32 | 3. | A | 6:28,61 | 4. | 4. | ||
Massimo Paradiso Alessio Sartori Rossano Galtarossa Alessandro Corona | Négypárevezős | 6:05,75 | 1. | erőnyerő | A/B | 5:57,10 | 1. | A | 6:02,12 | 4. | 4. | |||
Valter Molea Riccardo Dei Rossi Raffaello Leonardo Carlo Mornati | Kormányos nélküli négyes | 6:14,25 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:09,62 | 2. | A | 6:10,60 | 6. | 6. | |||
Carmine Abbagnale Patrick Casanova Francesco Mattei Roberto Blanda Lorenzo Carboncini Mattia Trombetta Roby La Mura Franco Zucchi Vincenzo Di Palma | Nyolcas | 5:54,59 | 5. | 5:34,40 | 4. | B | 5:41,95 | 3. | 9. | |||||
Marco Audisio Michelangelo Crispi | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:47,26 | 2. | 6:19,95 | 1. | A/B | 6:30,46 | 4. | B | 6:25,04 | 2. | 8. | ||
Andrea Re Leonardo Pettinari Ivano Zasio Carlo Gaddi | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:26,80 | 4. | 5:59,67 | 2. | A/B | 6:17,84 | 5. | B | 6:03,25 | 2. | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Erika Bello Marianna Barelli | Kétpárevezős | 7:47,07 | 5. | 7:52,07 | 3. | A/B | 7:38,85 | 6. | B | 7:16,54 | 6. | 12. |
Lisa Bertini Martina Orzan | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:31,58 | 2. | 6:59,06 | 1. | A/B | 7:15,29 | 3. | A | 7:16,83 | 4. | 4. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Michele Frangilli | Egyéni | 684 | 1. | Dominic Rebelo (KEN) (64.) 166–142 | Csangte Lalremszaga (IND) (32.) 164–158 | Sztanyiszlav Zabrodszkij (UKR) (16.) 170–160 | Justin Huish (USA) (9.) 112–112 | kiesett | 6. | |
Matteo Bisiani | 669 | 10. | Szkalzang Dordzse (IND) (55.) 167–156 | Valerij Jeveckij (UKR) (23.) 163–152 | Magnus Petersson (SWE) (7.) 163–167 | kiesett | 9. | |||
Andrea Parenti | 647 | 39. | Damien Letulle (FRA) (26.) 161–150 | Magnus Petersson (SWE) (7.) 165–167 | kiesett | 17. | ||||
Matteo Bisiani Michele Frangilli Andrea Parenti | Csapat | 669 | 2. | Tajvan (TPE) Cho Sheng-Ling Hsieh Sheng-Feng Wu Tsung-Yi (15.) 244–243 | Finnország (FIN) Jari Lipponen Tomi Poikolainen Tommi Tuovila (7.) 252–236 | Egyesült Államok (USA) Justin Huish Butch Johnson Rod White (3.) 247–251 | Bronzmérkőzés Ausztrália (AUS) Simon Fairweather Jackson Fear Matthew Gray (4.) 248–244 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Giovanna Aldegani | Egyéni | 650 | 14. | Danahuri Dahliana (INA) (51.) 157–153 | Lin Yi-Yin (TPE) (19.) 149–155 | kiesett | 28. | |||
Paola Fantato | 635 | 33. | Wang Xiaozhu (CHN) (32.) 143–152 | kiesett | 54. | |||||
Giuseppina Di Blasi | 634 | 36. | Marisol Bréton (MEX) (29.) 139–142 | kiesett | 60. | |||||
Giovanna Aldegani Giuseppina Di Blasi Paola Fantato | Csapat | 650 | 6. | Németország (GER) Barbara Mensing Cornelia Pfohl Sandra Wagner-Sachse (11.) 236–245 | kiesett | 9. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Antonio Rossi | Kajak egyes 500 m | 1:40,411 | 1. | 1. | erőnyerő | 1:39,185 | 1. | 1. | 1:37,423 | |||
Beniamino Bonomi | Kajak egyes 1000 m | 3:43,520 | 1. | 1. | erőnyerő | 3:40,831 | 1. | 1. | 3:27,073 | |||
Beniamino Bonomi Daniele Scarpa | Kajak kettes 500 m | 1:31,491 | 1. | 3. | erőnyerő | 1:29,661 | 1. | 1. | 1:28,729 | |||
Antonio Rossi Daniele Scarpa | Kajak kettes 1000 m | 3:33,786 | 1. | 1. | erőnyerő | 3:16,848 | 1. | 1. | 3:09,190 | |||
Andrea Covi Enrico Lupetti Ivano Lussignoli Luca Negri | Kajak négyes 1000 m | 3:17,144 | 6. | 13. | 3:03,218 | 3. | 6. | kiesett | ||||
Domenico Cannone Antonio Marmorino | Kenu kettes 500 m | 1:46,996 | 3. | 10. | erőnyerő | 1:47,557 | 9. | 17. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Josefa Idem-Guerrini | Kajak egyes 500 m | 1:50,303 | 1. | 1. | erőnyerő | 1:49,079 | 1. | 2. | 1:48,731 |
Szlalom
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Pierpaolo Ferrazzi | Férfi kajak egyes | 196,10 | 32. | 150,76 | 11. | 150,76 | 17. |
Renato De Monti | Férfi kenu egyes | 218,75 | 25. | 165,03 | 8. | 165,03 | 13. |
Francesco Stefani | 462,63 | 29. | 189,60 | 20. | 189,60 | 26. | |
Maria Cristina Giai Pron | Női kajak egyes | 326,86 | 25. | 171,84 | 3. | 171,84 | 4. |
Barbara Nadalin | 306,04 | 23. | 181,14 | 11. | 181,14 | 15. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Daniele Pontoni | Férfi terepverseny | 2:25:08 (+0:07:30) | 5. |
Luca Bramati | 2:26:05 (+0:08:27) | 8. | |
Paola Pezzo | Női terepverseny | 1:50:51 | |
Annabella Stropparo | 1:55:56 (+0:05:05) | 6. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Maurizio Fondriest | Időfutam | 1:05:01 (+0:00:56) | 4. |
Mezőnyverseny | 4:56:45 (+2:49) | 37. | |
Fabio Baldato | 4:55:24 (+1:28) | 7. | |
Michele Bartoli | 4:55:24 (+1:28) | 8. | |
Mario Cipollini | 4:56:50 (+2:54) | 82. | |
Francesco Casagrande | 4:56:44 (+2:48) | 32. | |
Időfutam | 1:09:18 (+0:05:13) | 19. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Alessandra Cappellotto | Mezőnyverseny | 2:37:06 (+0:53) | 7. |
Roberta Bonanomi | 2:37:06 (+0:53) | 32. | |
Imelda Chiappa | 2:36:38 (+0:25) | ||
Időfutam | 0:38:47 (+0:02:07) | 8. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Roberto Chiappa | Férfi egyéni | 10,473 | 10. | José Antonio Escuredo (ESP) 10,896 | Viesturs Bērziņš (LAT) 11,044 | Lámbrosz Vaszilópulosz (GRE) William Clay (USA) 11,378 | 1. | Marty Nothstein (USA) 11,047 | Eyk Pokorny (GER) José Moreno (ESP) 10,982 | 2. | kiesett | |||||||
Gianluca Capitano | 10,895 | 21. | Jens Fiedler (GER) 11,722 | Martin Hrbáček (SVK) 11,076 | 2. | kiesett |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Andrea Collinelli | Férfi egyéni | 4:19,699 | 1. | Andrij Jacenko (UKR) lekörözték | 4:19,153 | Brad McGee (AUS) 4:26,121 | 4:22,775 | Philippe Ermenault (FRA) 4:22,794 | 4:20,893 | |
Antonella Bellutti | Női egyéni | 3:34,130 | 1. | Kathy Watt (AUS) lekörözték | 3:32,371 | Yvonne McGregor (GBR) 3:40,885 | 3:34,404 | Marion Clignet (FRA) 3:38,571 | 3:33,595 | |
Adler Capelli Mauro Trentini Andrea Collinelli Cristiano Citton | Férfi csapat | 4:09,695 | 2. | Spanyolország (ESP) Juan Martínez Joan Llaneras Bernardo González Adolfo Alperi 4:11,310 | 4:09,215 | Franciaország (FRA) Christophe Capelle Philippe Ermenault Jean-Michel Monin Francis Moreau 4:06,880 | 4:08,460 | kiesett | 4. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Gianluca Capitano | Férfi egyéni | 1:06,408 | 15. |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Silvio Martinello | Férfi pontverseny | 37 | 0 | |
Nada Cristofoli | Női pontverseny | 6 | 0 | 10. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996NkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 5 | 5 | 0 | 424 | 360 | +64 | 10 |
Oroszország (RUS) | 5 | 4 | 1 | 378 | 342 | +36 | 9 |
Olaszország (ITA) | 5 | 3 | 2 | 330 | 309 | +21 | 8 |
Japán (JPN) | 5 | 2 | 3 | 365 | 396 | –31 | 7 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 4 | 347 | 378 | –31 | 6 |
Kanada (CAN) | 5 | 0 | 5 | 293 | 352 | –59 | 5 |
1996. július 21. Sablon:1996NkosárITACHN
| Olaszország (ITA) | 62–53 | Kína (CHN) | Atlanta Játékvezetők: Jose Reyes Ronfini (MEX), Antonio Soares De Campos (ANG) |
(27–36) Jegyzőkönyv | ||||
Caselin 16 | Pont | Li Hszin (Li Xin), Liu Csün (Liu Jun) 15 | ||
Schiesaro 5 | Lepattanó | három játékos 5 | ||
Caselin, Ballabio 3 | Gólpassz | Li Hszin (Li Xin), Li Tung-mej (Li Dongmei) 4 |
1996. július 23. Sablon:1996NkosárCANITA
| Kanada (CAN) | 54–59 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezetők: Jose Lapaix Guance (DOM), Romualdas Brazauskas (LTU) |
(34–24) Jegyzőkönyv | ||||
Smith 13 | Pont | Fullin, Ballabio 15 | ||
Smith 7 | Lepattanó | Pollini, Tufano 4 | ||
Evans 5 | Gólpassz | Gardellin 3 |
1996. július 25. Sablon:1996NkosárITARUS
| Olaszország (ITA) | 70–75 | Oroszország (RUS) | Atlanta Játékvezetők: Davorin Nakic (CRO), Raul Chaves Sagel (ARG) |
(37–41) Jegyzőkönyv | ||||
Pollini 22 | Pont | Sakirova 24 | ||
Pollini 8 | Lepattanó | Baranova, Sakirova 12 | ||
Fullin 5 | Gólpassz | Szumnyikova 9 |
1996. július 27. Sablon:1996NkosárJPNITA
| Japán (JPN) | 52–66 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezetők: Robert Barnett (AUS), Juan Figueroa (PUR) |
(27–30) Jegyzőkönyv | ||||
Murakami 13 | Pont | Pollini, Arnetoli 13 | ||
Icsidzsó 9 | Lepattanó | Fullin 11 | ||
Murakami 5 | Gólpassz | Ballabio, Pollini 3 |
1996. július 29. Sablon:1996NkosárITABRA
| Olaszország (ITA) | 73–75 | Brazília (BRA) | Atlanta Játékvezetők: Sally Bell (USA), Romualdas Brazauskas (LTU) |
(37–38) Jegyzőkönyv | ||||
Bonfiglio 15 | Pont | dos Santos Arcain 17 | ||
Pollini 5 | Lepattanó | de Souza Sobral 8 | ||
Pollini 4 | Gólpassz | dos Santos Arcain 5 |
- Negyeddöntő
1996. július 31. 20:00 Sablon:1996NkosárUKRITA
| Ukrajna (UKR) | 59–50 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezetők: Miguel Betancor Leon (ESP), Janice Deakin (CAN) |
(25–22) Jegyzőkönyv | ||||
Nazarenko 16 | Pont | Pollini 13 | ||
Zsirko 15 | Lepattanó | Pollini 8 | ||
Tkacsenko 6 | Gólpassz | Fullin, Pollini 3 |
- Az 5–8. helyért
1996. augusztus 1. 17:00 Sablon:1996NkosárCUBITA
| Kuba (CUB) | 78–70 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezetők: Pascal Noel Dorizon (FRA), Sally Bell (USA) |
(37–40) Jegyzőkönyv | ||||
Martínez 23 | Pont | Pollini 15 | ||
Enríquez 17 | Lepattanó | Ballabio, Tufano 8 | ||
Henry 5 | Gólpassz | három játékos 3 |
- A 7. helyért
1996. augusztus 3. 15:00 Sablon:1996NkosárJPNITA2
| Japán (JPN) | 81–69 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezetők: Yi Cui (CHN), Jose Pelissari (BRA) |
(41–32) Jegyzőkönyv | ||||
Hagivara 21 | Pont | Paparazzo 19 | ||
Hagivara, Hamagucsi 9 | Lepattanó | Pollini 6 | ||
Harada 5 | Gólpassz | Caselin 5 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) | 8. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat Sablon:1996FfociC
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mexikó (MEX) | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 | 5 |
Ghána (GHA) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 4 |
Dél-Korea (KOR) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 |
Olaszország (ITA) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | –1 | 3 |
1996. július 21. 17.00 Sablon:1996FfociMEXITA
|
Mexikó (MEX) | 1–0 | Olaszország (ITA) |
---|---|---|
Palencia 83' | (0–0) Jegyzőkönyv |
1996. július 23. 21.00 Sablon:1996FfociGHAITA
|
Ghána (GHA) | 3–2 | Olaszország (ITA) |
---|---|---|
Sabah 15' 74' Ahinful 63' (11-esből) | (1–2) Jegyzőkönyv | Branca 8' 44' (11-esből) |
1996. július 25. 21.00 Sablon:1996FfociITAKOR
|
Olaszország (ITA) | 2–1 | Dél-Korea (KOR) |
---|---|---|
Branca 24' 82' | (1–0) Jegyzőkönyv | I Gihjong (Lee Gi-Hyeong) 62' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) | 12. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Pia Laus | Liebenberg | Egyéni | 64,00 | 34. | kiesett | |||||
Paolo Giani Margi | Destino di Acciarella | 63,80 | 35. | kiesett | ||||||
Daria Fantoni | Sonny Boy | 59,84 | 41. | kiesett | ||||||
Fausto Puccini | Fiffikus | 56,72 | 45. | kiesett | ||||||
Pia Laus Paolo Giani Margi Daria Fantoni Fausto Puccini | lásd fentebb | Csapat | 4691 | 9. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Jerry Smit | Constantijn | Egyéni | 8,25 | 50. | 4,00 | 12,25 | 29. | 4,00 | 16,25 | 23. | 12,25 | 19. | 12,25 | 19. | ||
Valerio Sozzi | Gaston M | 0,00 | 1. | 12,00 | 12,00 | 22. | 0,00 | 12,00 | 9. | nem indult | kiesett | |||||
Natale Chiaudani | Rheingold de Luyne | 4,00 | 14. | 12,00 | 16,00 | 38. | 4,00 | 20,00 | 29. | kiesett | kiesett | |||||
Arnaldo Bologni | Eileen | 8,00 | 40. | 12,00 | 20,00 | 45. | 24,00 | 44,00 | 56. | kiesett | kiesett | |||||
Jerry Smit Valerio Sozzi Natale Chiaudani Arnaldo Bologni | lásd fentebb | Csapat | 28,00 | 12. | 8,00 | 4. | 36,00 | 9. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Marco Cappai | Night Court | Egyéni | 52,20 | 17. | 50,80 | 103,00 | 13. | 35,00 | 18. | 138,00 | 14. |
Roberta Gentini | Zigolo di san Calogei | 59,80 | 25. | 79,20 | 139,00 | 16. | 7,75 | 10. | 146,75 | 15. | |
Lara Villata Nicola Delli Santi Ranieri Campello Giacomo Della Chiesa | Nikki Dow Donnizetti Mill Bank Diver Dan | Csapat | 166,40 | 9. | 338,00 | 504,40 | 9. | nem ért célba | 1394,45 | 12. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Davide Lorenzini | Egyéni műugrás | 356,55 | 16. | 559,35 | 15. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Francesca D’Oriano | Egyéni műugrás | 208,77 | 24. | kiesett | |||
Egyéni toronyugrás | 202,86 | 28. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Carmine Molaro | Légsúly | Hussy Hussein (AUS) 8–11 | kiesett | 17. | |||
Cristian Giantomassi | Könnyűsúly | Szergej Kopenkin (KGZ) 11–12 | kiesett | 17. | |||
Antonio Perugino | Nagyváltósúly | José Luis Quiñones (PUR) 10–8 | Roger Pettersson (SWE) 18–7 | Alfredo Duvergel (CUB) 8–15 | kiesett | 8. | |
Pietro Aurino | Félnehézsúly | Yusuf Öztürk (TUR) 15–7 | Vaszilij Zsirov (KAZ) 13–18 | kiesett | 9. | ||
Paolo Vidoz | Szupernehézsúly | erőnyerő | Alexis Rubalcaba (CUB) RSC | kiesett | 9. |
RSC - a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Lövészet | Úszás | Vívás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | |
Cesare Toraldo | 181 | 1108 | 7. | 3:17,16 | 1296 | 7. | 18–13 | 880 | 7.* | 1:15,22 | 60 | 1040 | 9. | 13:49,330 | 1078 | 26. | 5402 | 8. |
Fabio Nebuloni | 180 | 1096 | 8. | 3:33,62 | 1164 | 28. | 16–15 | 820 | 14.* | 1:14,68 | 90 | 1010 | 14. | 13:10,790 | 1195 | 15. | 5285 | 17. |
Alessandro Conforto | 182 | 1120 | 6. | 3:37,38 | 1136 | 31. | 18–13 | 880 | 7.* | 1:18,29 | 210 | 884 | 29. | 13:39,007 | 1108 | 24. | 5128 | 25. |
* - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1996FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Olaszország (ITA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 0 | MAX | 225 | 138 | 1,630 |
Hollandia (NED) | 9 | 4 | 1 | 12 | 3 | 4,000 | 209 | 131 | 1,595 |
Jugoszlávia (YUG) | 8 | 3 | 2 | 9 | 8 | 1,125 | 215 | 191 | 1,126 |
Oroszország (RUS) | 7 | 2 | 3 | 7 | 9 | 0,778 | 181 | 216 | 0,838 |
Dél-Korea (KOR) | 6 | 1 | 4 | 3 | 12 | 0,250 | 156 | 198 | 0,788 |
Tunézia (TUN) | 5 | 0 | 5 | 1 | 15 | 0,067 | 113 | 225 | 0,502 |
1996. július 21. 10:00 Sablon:1996FröpiKORITA
| Dél-Korea (KOR) | 0–3 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezető: Jose Sanler Diaz (CUB), Konstantinos Margaritis (GRE) |
(13–15, 12–15, 8–15) |
1996. július 23. 16:00 Sablon:1996FröpiITATUN
| Olaszország (ITA) | 3–0 | Tunézia (TUN) | Atlanta Játékvezető: Fernando Nava Abarca (MEX), Neill Luebke (USA) |
(15–9, 15–5, 15–1) |
1996. július 25. 10:00 Sablon:1996FröpiNEDITA
| Hollandia (NED) | 0–3 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezető: Jarmo Salonen (FIN), Guillermo Paredes (ARG) |
(8–15, 8–15, 13–15) |
1996. július 27. 10:00 Sablon:1996FröpiRUSITA
| Oroszország (RUS) | 0–3 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezető: Frank Leuthaeusser (GER), Zheng Zhon Qu (CHN) |
(11–15, 6–15, 12–15) |
1996. július 29. 10:00 Sablon:1996FröpiITAYUG
| Olaszország (ITA) | 3–0 | Jugoszlávia (YUG) | Atlanta Játékvezető: Guillermo Paredes (ARG), Jarmo Salonen (FIN) |
(15–12, 15–8, 15–12) |
- Negyeddöntő
1996. július 31. 19:30 Sablon:1996FröpiARGITA
| Argentína (ARG) | 1–3 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezető: Barry Dragon (USA), Patrick Rachard (FRA) |
(15–12, 9–15, 7–15, 4–15) |
- Elődöntő
1996. augusztus 2. 19:30 Sablon:1996FröpiYUGITA
| Jugoszlávia (YUG) | 1–3 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Patrick Rachard (FRA) |
(12–15, 15–8, 6–15, 7–15) |
- Döntő
1996. augusztus 4. 14:00 Sablon:1996FröpiNEDITA
| Hollandia (NED) | 3–2 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezető: Jose Sanler Diaz (CUB), Guillermo Paredes (ARG) |
(15–12, 9–15, 16–14, 9–15, 17–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Andrea Ghiurghi Nicola Grigolo | Új-Zéland (NZL) Reid Hamilton Glenn Hamilton 15–8 | Egyesült Államok (USA) Karch Kiraly Kent Steffes 7–15 | Kanada (CAN) Edward Drakich Marc Dunn 15–8 | Norvégia (NOR) Jan Kvalheim Bjørn Maaseide 11–15 | kiesett | 13. |
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Annamaria Solazzi Consuelo Turetta | erőnyerő | Brazília (BRA) Mônica Rodrigues Adriana Samuel 15–17 | Norvégia (NOR) Merita Berntsen Ragni Hestad 11–15 | kiesett | 13. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Roberto Di Donna | Szabadpisztoly | 569 | 2.* | 661,8 | |
Légpisztoly | 585 | 2.* | 684,2 | ||
Vigilio Fait | 578 | 17.* | kiesett | ||
Szabadpisztoly | 569 | 2.* | 659,8 | 5. | |
Carlo Colombo | Futócéllövészet | 562 | 17. | kiesett | |
Giovanni Pellielo | Trap | 120 | 13.****** | kiesett | |
Marcello Tittarelli | 119 | 20.******* | kiesett | ||
Marco Venturini | 119 | 20.******* | kiesett | ||
Albano Pera | Dupla trap | 139 | 4.* | 183 | |
Mirco Cenci | 137 | 9. | kiesett | ||
Ennio Falco | Skeet | 125 | 1. | 149 | |
Andrea Benelli | 123 | 2.* | 147so | ||
Bruno Mario Rossetti | 119 | 20.***** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Michela Suppo | Sportpisztoly | 567 | 30.** | kiesett | |
Légpisztoly | 378 | 19.* | kiesett | ||
Barbara Stizzoli | 376 | 23.*** | kiesett | ||
Sportpisztoly | 573 | 23.*** | kiesett | ||
Giovanna Pasello | Dupla trap | 103 | 9. | kiesett | |
Deborah Gelisio | 97 | 15.* | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
****** - hét másik versenyzővel azonos eredményt ért el
******* - tíz másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Giovanni Scarantino | 54 kg | 110,0 | 9.* | 130,0 | 16.* | 240,0 | 15. |
Raffaele Mancino | 91 kg | 160,0 | 18. | 180,0 | 21.* | 340,0 | 21. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Szabad gyakorlat | Technikai gyakorlat | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |
Giada Ballan Serena Bianchi Giovanna Burlando Mara Brunetti Manuela Carnini Brunella Carrafelli Maurizia Cecconi Paola Celli Roberta Farinelli Letizia Nuzzo | 94,533 | 6. | 93,733 | 8. | 94,253 | 6. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Renzo Furlan | Egyes | Jiří Novák (CZE) 4–6, 6–4, 6–3 | Marcelo Filippini (URU) 7–5, 6–2 | Marc Rosset (SUI) 6–4, 4–2, feladta | Lijendar Pedzs (IND) 1–6, 5–7 | kiesett | 5. | ||
Andrea Gaudenzi | Carlos Costa (ESP) 6–3, 6–2 | Oscar Ortíz (MEX) 6–1, 7–6 | Andre Agassi (USA) 6–2, 4–6, 2–6 | kiesett | 9. | ||||
Stefano Pescosolido | Fino Meligeni (BRA) 4–6, 2–6 | kiesett | 33. | ||||||
Andrea Gaudenzi Diego Nargiso | Páros | Németország (GER) Marc-Kevin Goellner David Prinosil 6–4, 1–6, 5–7 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Silvia Farina Elia | Egyes | Clare Wood (GBR) 6–2, 6–2 | Arantxa Sánchez Vicario (ESP) 1–6, 3–6 | kiesett | 17. | ||||
Rita Grande | Patricia Hy-Boulais (CAN) 4–6, 4–6 | kiesett | 33. | ||||||
Adriana Serra-Zanetti | Wang Shi-Ting (TPE) 5–7, 6–7 | kiesett | 33. | ||||||
Silvia Farina Elia Laura Golarsa | Páros | Horvátország (CRO) Iva Majoli Maja Murić 6–7, 6–4, 7–9 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jury Chechi | Talaj | 18,725 | 47.* | kiesett | |
Ugrás | 19,200 | 20.** | kiesett | ||
Korlát | 17,437 | 87. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,487 | 65. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,512 | 1. | 9,887 | ||
Lólengés | 18,825 | 39.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,186 | 35.* | 57,124 | 17.* | |
Boris Preti | Talaj | 18,600 | 62. | kiesett | |
Ugrás | 18,875 | 50. | kiesett | ||
Korlát | 18,962 | 26. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,262 | 12.* | kiesett | ||
Gyűrű | 18,862 | 39.* | kiesett | ||
Lólengés | 18,200 | 71.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,761 | 30. | 56,661 | 27. | |
Roberto Galli | Talaj | 19,099 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 18,950 | 42.*** | kiesett | ||
Korlát | 18,600 | 49. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,825 | 48. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,862 | 39.* | kiesett | ||
Lólengés | 18,000 | 76.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,336 | 34. | 56,449 | 28. | |
Paolo Bucci | Talaj | 18,000 | 82. | kiesett | |
Ugrás | 19,024 | 39. | kiesett | ||
Korlát | 18,650 | 45. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,487 | 101. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,087 | 19. | kiesett | ||
Lólengés | 12,150 | 98. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 96,398 | 77. | kiesett | ||
Sergio Luini | Talaj | 18,475 | 68.* | kiesett | |
Ugrás | 18,700 | 60.* | kiesett | ||
Korlát | 18,575 | 50.** | kiesett | ||
Nyújtó | 18,950 | 36.* | kiesett | ||
Lólengés | 18,837 | 36.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 93,537 | 81. | kiesett | ||
Marcello Barbieri | Talaj | 18,450 | 70. | kiesett | |
Ugrás | 18,600 | 74. | kiesett | ||
Korlát | 17,875 | 80.* | kiesett | ||
Nyújtó | 9,150 | 105. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,712 | 54.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 82,787 | 97. | kiesett | ||
Francesco Colombo | Nyújtó | 18,600 | 57.** | kiesett | |
Gyűrű | 18,575 | 60.*** | kiesett | ||
Lólengés | 19,112 | 16. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,287 | 107. | kiesett | ||
Boris Preti Roberto Galli Jury Chechi Paolo Bucci Sergio Luini Marcello Barbieri Francesco Colombo | Csapat összetett | 564,142 | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Giordana Rocchi | Talaj | 18,687 | 64. | kiesett | |
Ugrás | 18,837 | 50. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,450 | 71.* | kiesett | ||
Gerenda | 18,399 | 50. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,373 | 46. | 36,817 | 33. | |
Francesca Morotti | Talaj | 18,574 | 69.* | kiesett | |
Ugrás | 18,312 | 82.* | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,025 | 46. | kiesett | ||
Gerenda | 18,124 | 63. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,035 | 49. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Irene Germini | Egyéni | 37,548 | 16.* | 37,516 | 13. | kiesett | |
Katia Pietrosanti | 37,099 | 20. | 37,315 | 14. | kiesett | ||
Manuela Bocchini Valentina Marino Sara Papi Sara Pinciroli Valentina Rovetta Nicoletta Tinti | Csapat | 38,016 | 7. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
René Gusperti | 50 m gyors | 22,85 | 4. | 15. | B | 22,96 | 6.* | 14.* |
Piermaria Siciliano | 200 m gyors | 1:49,88 | 4. | 13. | B | 1:50,07 | 5. | 13. |
Massimiliano Rosolino | 1:48,80 | 3. | 5. | A | 1:48,50 | 6. | 6. | |
400 m gyors | 3:51,05 | 2. | 2. | A | 3:51,04 | 6. | 6. | |
Emiliano Brembilla | 3:49,35 | 1. | 1. | A | 3:49,87 | 4. | 4. | |
1500 m gyors | 15:16,72 | 2. | 4. | A | 15:08,58 | 4. | 4. | |
Marco Formentini | 15:41,14 | 6. | 18. | kiesett | ||||
Massimiliano Rosolino Emanuele Idini Emanuele Merisi Piermaria Siciliano Emiliano Brembilla | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:22,69 | 1. | 5. | A | 7:19,92 | 6. | 6. |
Emanuele Merisi | 100 m hát | 55,82 | 3. | 8. | A | 55,53 | 6. | 6. |
200 m hát | 2:00,01 | 1. | 4. | A | 1:59,18 | 3. | ||
Mirko Mazzari | 1:59,95 | 2. | 3. | A | 2:01,27 | 7. | 7. | |
Andrea Oriana | 100 m pillangó | 56,04 | 8. | 39. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:00,67 | 6. | 17. | kiesett | ||||
Luca Sacchi | 200 m vegyes | 2:03,24 | 4. | 9. | B | 2:03,49 | 3. | 11. |
400 m vegyes | 4:19,63 | 2. | 7. | A | 4:18,31 | 6. | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Cecilia Vianini | 100 m gyors | 57,17 | 3. | 24. | kiesett | |||
Lorenza Vigarani | 200 m hát | 2:13,58 | 2. | 6.* | A | 2:14,56 | 7. | 7. |
Manuela Dalla Valle | 100 m mell | 1:10,25 | 4. | 11. | B | 1:11,19 | 7. | 15. |
200 m mell | 2:34,76 | 8. | 26. | kiesett | ||||
Ilaria Tocchini | 100 m pillangó | 1:01,83 | 6. | 17. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:16,10 | 6. | 17. | kiesett | ||||
Lorenza Vigarani Manuela Dalla Valle Ilaria Tocchini Cecilia Vianini | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:10,57 | 4. | 7. | A | 4:10,59 | 8. | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Andrea Zinali | Szörfvitorlázás | 29 | 28 | 33 | 29 | 23 | 35 | (47 PMS) | (41) | 41 | 218,0 | 36. | ||
Luca Devoti | Finn dingi | 7 | (25) | 21 | 15 | 18 | 9 | 9 | (32 PMS) | 7 | 4 | 90,0 | 16. | |
Matteo Ivaldi Michele Ivaldi | 470-es osztály | 9 | 4 | 25 | 8 | 14 | (37) | 17 | 7 | 31 | (37) | 5 | 120,0 | 15. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Alessandra Sensini | Szörfvitorlázás | 1 | 8 | 1 | 6 | 7 | (15) | (14) | 5 | 1 | 28,0 | |||
Arianna Bogatec | Europe | 15 | 14 | 7 | 9 | 8 | 12 | 2 | (17) | (20) | 9 | 17 | 93,0 | 12. |
Federica Salvà Manuela Sossi | 470-es osztály | 11 | 4 | 9 | (15) | (15) | 13 | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 64,0 | 7. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Francesco Bruni | Laser | 12 | 5 | 11 | 4 | (24) | 20 | (57 PMS) | 10 | 8 | 3 | 17 | 90,0 | 12. |
Enrico Chieffi Roberto Sinibaldi | Csillaghajó | (15) | 3 | 6 | 6 | 3 | 2 | 5 | 13 | 14 | (26) | 52,0 | 6. | |
Walter Pirinoli Marco Pirinoli | Tornádó | (16) | 12 | (20) | 3 | 3 | 5 | 6 | 4 | 5 | 4 | 2 | 44,0 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Futam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mario Celon Claudio Celon Gianni Torboli | Soling | 6 | (16) | 14 | 1 | 8 | 3 | 3 | (16) | 15 | 19 | 66 | 10. | kiesett | 10. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alessandro Puccini | Tőr, egyéni | erőnyerő | Olekszij Brizhalov (UKR) 15–12 | Ryszard Sobczak (POL) 15–4 | Kim Jongho (Kim Yeong-ho) (KOR) 15–14 | Franck Boidin (FRA) 15–13 | Lionel Plumenail (FRA) 15–12 | ||
Stefano Cerioni | erőnyerő | Piotr Kiełpikowski (POL) 7–15 | kiesett | 18. | |||||
Marco Arpino | erőnyerő | Ryszard Sobczak (POL) 14–15 | kiesett | 19. | |||||
Sandro Cuomo | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Valerij Zaharevics (RUS) 15–14 | Andrus Kajak (EST) 15–14 | Imre Géza (HUN) 14–15 | kiesett | 5. | ||
Angelo Mazzoni | erőnyerő | Vital Zaharav (BLR) 15–11 | Marius Strzalka (GER) 13–15 | kiesett | 11. | ||||
Maurizio Randazzo | erőnyerő | Elmar Borrmann (GER) 14–15 | kiesett | 18. | |||||
Tonhi Terenzi | Kard, egyéni | erőnyerő | Jean-Paul Banos (CAN) 15–7 | Steffen Wiesinger (GER) 8–15 | kiesett | 10. | |||
Luigi Tarantino | erőnyerő | Mihai Covaliu (ROM) mérkőzés nélkül | Vadim Hutcajt (UKR) 9–15 | kiesett | 11. | ||||
Raffaelo Caserta | erőnyerő | Fernando Medina (ESP) 9–15 | kiesett | 19. | |||||
Alessandro Puccini Marco Arpino Stefano Cerioni | Tőr, csapat | erőnyerő | Ausztria (AUT) Joachim Wendt Marco Falchetto Michael Ludwig 36–45 | Az 5–8. helyért Németország (GER) Alexander Koch Uwe Römer Wolfgang Wienand 36–45 | A 7. helyért Dél-Korea (KOR) Csong Szugi (Jeong Su-gi) Kim Jongguk (Kim Yong-guk) Kim Jongho (Kim Yeong-ho) 34–45 | 8. | |||
Sandro Cuomo Angelo Mazzoni Maurizio Randazzo | Párbajtőr, csapat | erőnyerő | Egyesült Államok (USA) Tamir Bloom Jim Carpenter Mike Marx 45–44 | Németország (GER) Elmar Borrmann Arnd Schmitt Marius Strzalka 45–44 | Oroszország (RUS) Alekszandr Beketov Pavel Kolobkov Valerij Zaharevics 45–43 | ||||
Luigi Tarantino Raffaelo Caserta Tonhi Terenzi | Kard, csapat | erőnyerő | Németország (GER) Felix Becker Frank Bleckmann Steffen Wiesinger 45–42 | Oroszország (RUS) Grigorij Kirijenko Szergej Sarikov Sztanyiszlav Pozdnyakov 28–45 | Lengyelország (POL) Janusz Olech Norbert Jaskot Rafał Sznajder 45–37 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Valentina Vezzali | Tőr, egyéni | erőnyerő | Cson Migjong (Jeon Mi-gyeong) (KOR) 15–12 | Olga Velicsko (RUS) 15–13 | Ann Marsh (USA) 15–10 | Laurence Modaine-Cessac (FRA) 15–7 | Laura Cârlescu-Badea (ROM) 10–15 | ||
Giovanna Trillini | erőnyerő | Ivana Georgieva (BUL) 15–8 | Roxana Scarlat (ROM) 15–11 | Xiao Aihua (CHN) 15–7 | Laura Cârlescu-Badea (ROM) 14–15 | Laurence Modaine-Cessac (FRA) 15–9 | |||
Diana Bianchedi | erőnyerő | Wang Huifeng (CHN) 15–10 | Laurence Modaine-Cessac (FRA) 0–15 | kiesett | 9. | ||||
Margherita Zalaffi | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Karina Aznavurjan (RUS) 15–12 | Claudia Bokel (GER) 15–8 | Eva-Maria Ittner (GER) 15–10 | Valérie Barlois-Mevel-Leroux (FRA) 6–15 | Szalay Gyöngyi (HUN) 13–15 | 4. | |
Elisa Uga | erőnyerő | Marija Mazina (RUS) 15–9 | Nagy Tímea (HUN) 9–15 | kiesett | 14. | ||||
Laura Chiesa | Elaine Cheris (USA) 15–13 | Laura Flessel-Colovic (FRA) 10–15 | kiesett | 26. | |||||
Francesca Bortolozzi-Borella Giovanna Trillini Valentina Vezzali | Tőr, csapat | erőnyerő | Kína (CHN) Liang Jun Wang Huifeng Xiao Aihua 45–24 | Magyarország (HUN) Mohamed Aida Lantos Gabriella Jánosi Zsuzsa 45–42 | Románia (ROM) Laura Cârlescu-Badea Reka Zsofia Lazăr-Szabo Roxana Scarlat 45–33 | ||||
Elisa Uga Laura Chiesa Margherita Zalaffi | Párbajtőr, csapat | erőnyerő | Észtország (EST) Heidi Rohi Maarika Võsu Oksana Yermakova 45–38 | Magyarország (HUN) Hormay Adrienn Szalay Gyöngyi Nagy Tímea 45–32 | Franciaország (FRA) Laura Flessel-Colovic Sophie Moressée-Pichot Valérie Barlois-Mevel-Leroux 33–45 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996víziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Olaszország (ITA) | 5 | 5 | 0 | 0 | 48 | 38 | +10 | 10 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 45 | 37 | +8 | 8 |
Horvátország (CRO) | 5 | 3 | 0 | 2 | 51 | 39 | +12 | 6 |
Görögország (GRE) | 5 | 2 | 0 | 3 | 37 | 38 | –1 | 4 |
Románia (ROM) | 5 | 0 | 1 | 4 | 31 | 45 | –14 | 1 |
Ukrajna (UKR) | 5 | 0 | 1 | 4 | 33 | 48 | –15 | 1 |
1996. július 20. 22:00 Sablon:1996víziITAUSA
| Olaszország (ITA) | 10–7 | Egyesült Államok (USA) | Játékvezetők: Francois Simons (BEL), Vladimir Prikhodko (KAZ) |
(3–1, 1–3, 2–0, 4–3) | ||||
három játékos 2 | McNair 2 |
1996. július 21. 18:20 Sablon:1996víziITAUKR
| Olaszország (ITA) | 8–6 | Ukrajna (UKR) | Játékvezetők: Miroslav Radenovic (YUG), Danie Legare (CAN) |
(2–2, 4–1, 1–1, 1–2) | ||||
Bencivenga, Silipo 2 | Potulnickij, Kovalenko 2 |
1996. július 22. 18:20 Sablon:1996víziCROITA
| Horvátország (CRO) | 8–10 | Olaszország (ITA) | Játékvezetők: Joaquin Fernandez (ESP), Peter Kerr (AUS) |
(1–3, 2–2, 2–2, 3–3) | ||||
három játékos 2 | három játékos 2 |
1996. július 23. 15:00 Sablon:1996víziITAGRE
| Olaszország (ITA) | 10–8 | Görögország (GRE) | Játékvezetők: Andrei Afanasiev (RUS), Francois Simons (BEL) |
(1–2, 2–1, 4–3, 3–2) | ||||
négy játékos 2 | három játékos 2 |
1996. július 24. 18:20 Sablon:1996víziITAROU
| Olaszország (ITA) | 10–9 | Románia (ROM) | Játékvezetők: Joaquin Fernandez (ESP), Kazuhito Wakabayashi (JPN) |
(2–2, 3–3, 3–1, 2–3) | ||||
négy játékos 2 | Totolici, Hagiu 3 |
- Negyeddöntő
1996. július 26. 22:10 Sablon:1996víziRUSITA
| Oroszország (RUS) | 9–11 | Olaszország (ITA) | Játékvezetők: Rolf Ludecke (GER), Francois Simons (BEL) |
(4–4, 3–2, 1–3, 1–2) | ||||
Jerisov 3 | négy játékos 2 |
- Elődöntő
1996. július 27. 16:40 Sablon:1996víziCROITA2
| Horvátország (CRO) | 7–6 (h. u.) | Olaszország (ITA) | Játékvezetők: Vladimir Prikhodko (KAZ), Eugenio Martinez (CUB) |
(0–1, 2–1, 1–0, 1–2, 1–2, 2–0) | ||||
Kreković 4 | Pomilio 2 |
- Bronzmérkőzés
1996. július 28. 15:00 Sablon:1996víziHUNITA
| Magyarország (HUN) | 18–20 (h. u.) | Olaszország (ITA) | Játékvezetők: Miroslav Radenovic (YUG), Zeljko Klaric (CRO) |
(4–3, 4–4, 3–2, 5–7, 0–3, 2–1) | ||||
Benedek 4 | Angelini, Silipo 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) |
Források
- Italy at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap