Mistrovství Evropy ve fotbale 2024
Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 EURO 2024 | |
---|---|
Podrobnosti turnaje | |
Pořadatel | Německo Německo |
Datum konání | 14. červen – 14. červenec 2024 |
Počet týmů | 24 |
Počet stadionů | 10 (v 10 městech) |
Statistika turnaje | |
Počet zápasů | 6 |
Počet gólů | 21 (3,5 na zápas) |
Návštěvnost | 338 201 (56 367 na zápas) |
Nejlepší střelec (střelci) | 20 hráčů (všichni 1 gól) |
___________________________________________ | |
← 2020 | 2028 → |
Mistrovství Evropy ve fotbale 2024, známé jako UEFA Euro 2024 či Euro 2024, je 17. mistrovství Evropy ve fotbale konané od 14. června do 14. července 2024 v deseti německých městech.
Kandidáti na pořadatelství
Nabídky na pořadatelství turnaje mohly být podávány do 3. března 2017. Kandidaturu podaly Německo a Turecko. Dne 27. září 2018 bylo na zasedání UEFA ve švýcarském Nyonu za pořadatele zvoleno Německo.[1]
Země | Hlasů |
---|---|
Německo | 12 |
Turecko | 4 |
Zdrželo se | 1 |
Kvalifikace
Kvalifikované týmy
Země[p. 1] | Kvalifikace | Datum postupu | Předchozí účast na ME[p. 2] |
---|---|---|---|
Německo[p. 3] | 02pořadatel | 20180927a27. září 2018 | 13 (1972, 1976, 1980, 1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016, 2020) |
Belgie | 00postup ze skupiny F (z 1. místa) | 20231013a13. října 2023 | 6 (1972, 1980, 1984, 2000, 2016, 2020) |
Francie | 00postup ze skupiny B (z 1. místa) | 20231013a13. října 2023 | 10 (1960, 1984, 1992, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016, 2020) |
Portugalsko | 00postup ze skupiny J (z 1. místa) | 20231013a13. října 2023 | 8 (1984, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016, 2020) |
Španělsko | 00postup ze skupiny A (z 1. místa) | 20231015a15. října 2023 | 11 (1964, 1980, 1984, 1988, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016, 2020) |
Skotsko | 00postup ze skupiny A (z 2. místa) | 20231015a15. října 2023 | 3 (1992, 1996, 2020) |
Turecko | 00postup ze skupiny D (z 1. místa) | 20231015a15. října 2023 | 5 (1996, 2000, 2008, 2016, 2020) |
Rakousko | 00postup ze skupiny F (z 2. místa) | 20231016a16. října 2023 | 3 (2008, 2016, 2020) |
Anglie | 00postup ze skupiny C (z 1. místa) | 20231017a17. října 2023 | 10 (1968, 1980, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2012, 2016, 2020) |
Maďarsko | 00postup ze skupiny G (z 1. místa) | 20231116a16. listopadu 2023 | 4 (1964, 1972, 2016, 2020) |
Slovensko | 00postup ze skupiny J (z 2. místa) | 20231116a16. listopadu 2023 | 2 (2016, 2020) |
Albánie | 00postup ze skupiny E (z 1. místa) | 20231117a17. listopadu 2023 | 1 (2016) |
Dánsko | 00postup ze skupiny H (z 1. místa) | 20231117a17. listopadu 2023 | 9 (1964, 1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2012, 2020) |
Nizozemsko | 00postup ze skupiny B (z 2. místa) | 20231118a18. listopadu 2023 | 10 (1976, 1980, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, 2020) |
Rumunsko | 00postup ze skupiny I (z 1. místa) | 20231118a18. listopadu 2023 | 5 (1984, 1996, 2000, 2008, 2016) |
Švýcarsko | 00postup ze skupiny I (z 2. místa) | 20231118a18. listopadu 2023 | 5 (1996, 2004, 2008, 2016, 2020) |
Srbsko[p. 4] | 00postup ze skupiny G (z 2. místa) | 20231119a19. listopadu 2023 | 5 (1960, 1968, 1976, 1984, 2000) |
Česko[p. 5] | 00postup ze skupiny E (z 2. místa) | 20231120a20. listopadu 2023 | 10 (1960, 1976, 1980, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016, 2020) |
Itálie | 00postup ze skupiny C (z 2. místa) | 20231120a20. listopadu 2023 | 10 (1968, 1980, 1988, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016, 2020) |
Slovinsko | 00postup ze skupiny H (z 2. místa) | 20231120a20. listopadu 2023 | 1 (2000) |
Chorvatsko | 00postup ze skupiny D (z 2. místa) | 20231121a21. listopadu 2023 | 6 (2000, 1996, 2004, 2008, 2012, 2016, 2020) |
Gruzie | 00postup z Play-off Ligy C | 20240326a26. března 2024 | 0 (1. účast) |
Ukrajina | 00postup z Play-off Ligy B | 20240326a26. března 2024 | 3 (2012, 2016, 2020) |
Polsko | 00postup z Play-off Ligy A | 20240326a26. března 2024 | 4 (2008, 2012, 2016, 2020) |
- ↑ Kurzívou je vyznačen pořadatel daného ročníku.
- ↑ Tučně je vyznačen vítěz daného ročníku.
- ↑ Do r. 1990 jako Západní Německo
- ↑ Do r. 2006 jako Jugoslávie
- ↑ Do roku 1992 jako Československo
Stadiony
Berlín | Mnichov | Dortmund | Gelsenkirchen |
---|---|---|---|
Olympiastadion | Fußball Arena München | Westfalenstadion | Arena AufSchalke |
52°30′53″ s. š., 13°14′22″ v. d. | 48°13′7,59″ s. š., 11°37′29,11″ v. d. | 51°29′33,25″ s. š., 7°27′6,63″ v. d. | 51°33′16,21″ s. š., 7°4′3,32″ v. d. |
Kapacita: 70 033 | Kapacita: 66 026 | Kapacita: 61 524 | Kapacita: 49 471 |
Stuttgart | Hamburk | ||
Stuttgart Arena | Volksparkstadion | ||
48°47′32,17″ s. š., 9°13′55,31″ v. d. | 53°35′13,77″ s. š., 9°53′55,02″ v. d. | ||
Kapacita: 50 998 | Kapacita: 50 215 | ||
Düsseldorf | Kolín nad Rýnem | Lipsko | Frankfurt |
Düsseldorf Arena | Cologne Stadium | Leipzig Stadium | Frankfurt Arena |
51°15′41″ s. š., 6°43′59″ v. d. | 50°56′0,59″ s. š., 6°52′29,99″ v. d. | 51°20′44,86″ s. š., 12°20′53,59″ v. d. | 50°4′6,86″ s. š., 8°38′43,65″ v. d. |
Kapacita: 46 264 | Kapacita: 46 922 | Kapacita: 46 635 | Kapacita: 48 057 |
Los základních skupin
Nasazení
Týmy byly rozděleny do košů následujícím způsobem:
|
|
|
|
Los
Poz | Tým |
---|---|
A1 | Německo |
A2 | Skotsko |
A3 | Maďarsko |
A4 | Švýcarsko |
Poz | Tým |
---|---|
B1 | Španělsko |
B2 | Chorvatsko |
B3 | Itálie |
B4 | Albánie |
Poz | Tým |
---|---|
C1 | Slovinsko |
C2 | Dánsko |
C3 | Srbsko |
C4 | Anglie |
Poz | Tým |
---|---|
D1 | Polsko |
D2 | Nizozemsko |
D3 | Rakousko |
D4 | Francie |
Poz | Tým |
---|---|
E1 | Belgie |
E2 | Slovensko |
E3 | Rumunsko |
E4 | Ukrajina |
Poz | Tým |
---|---|
F1 | Turecko |
F2 | Gruzie |
F3 | Portugalsko |
F4 | Česko |
Rozhodčí
V dubnu 2024 bylo vybráno 19 týmů rozhodčích, kteří budou řídit 51 zápasů turnaje, včetně argentinského týmu vybraného v rámci dohody o spolupráci mezi konfederacemi UEFA a CONMEBOL.[2][3]
Země | Rozhodčí | Asistent rozhodčího | Přidělené zápasy |
---|---|---|---|
Argentina | Facundo Tello | Gabriel Chade Ezequiel Brailovsky | Turecko - Gruzie (skupina F) |
Anglie | Michael Oliver | Stuart Burt Dan Cook | Španělsko - Chorvatsko (skupina B) |
Anglie | Anthony Taylor | Gary Beswick Adam Nunn | |
Francie | François Letexier | Cyril Mugnier Mehdi Rahmouni | |
Francie | Clément Turpin | Nicolas Danos Benjamin Pages | Německo - Skotsko (skupina A) |
Německo | Daniel Siebert | Jan Seidel Rafael Foltyn | |
Německo | Felix Zwayer | Stefan Lupp Marco Achmüller | Itálie - Albánie (skupina B) |
Itálie | Marco Guida | Filippo Meli Giorgio Peretti | Portugalsko - Česko (skupina F) |
Itálie | Daniele Orsato | Ciro Carbone Alessandro Giallatini | Srbsko - Anglie (skupina C) |
Nizozemsko | Danny Makkelie | Hessel Steegstra Jan de Vries | |
Polsko | Szymon Marciniak | Tomasz Listkiewicz Adam Kupsik | |
Portugalsko | Artur Soares Dias | Paulo Soares Pedro Ribeiro | Polsko - Nizozemsko (skupina D) |
Rumunsko | István Kovács | Vasile Florin Marinescu Mihai Ovidiu Artene | |
Slovensko | Ivan Kružliak | Branislav Hancko Jan Pozor | |
Slovinsko | Slavko Vinčić | Tomaž Klančnik Andraž Kovačič | Maďarsko - Švýcarsko (skupina A) |
Španělsko | Jesús Gil Manzano | Diego Barbero Sevilla Ángel Nevado Rodriguez | Rakousko - Francie (skupina D) |
Švédsko | Glenn Nyberg | Mahbod Beigi Andreas Söderkvist | Rumunsko - Ukrajina (skupina E) |
Švýcarsko | Sandro Schärer | Stéphane de Almeida Bekim Zogaj | Slovinsko - Dánsko (skupina C) |
Turecko | Halil Umut Meler | Mustafa Emre Eyisoy Kerem Ersoy | Belgie - Slovensko (skupina E) |
Kromě toho UEFA oznámila dvacet videorozhodčích a dvanáct pomocných rozhodčích (kteří budou působit jako čtvrtý rozhodčí nebo náhradní asistent rozhodčího).[3]
Země | Rozhodčí |
---|---|
Anglie | Stuart Attwell David Coote |
Francie | Jérôme Brisard Willy Delajod |
Německo | Bastian Dankert Christian Dingert Marco Fritz |
Itálie | Massimiliano Irrati Paolo Valeri |
Nizozemsko | Rob Dieperink Pol van Boekel |
Polsko | Bartosz Frankowski Tomasz Kwiatkowski |
Rumunsko | Catalin Popa |
Slovinsko | Nejc Kajtazovič |
Portugalsko | Tiago Martins |
Španělsko | Alejandro Hernández Hernández Juan Martínez Munuera |
Švýcarsko | Fedayi San |
Turecko | Alper Ulusoy |
Země | Čtvrtí rozhodčí | Rezervní asistenti rozhodčího |
---|---|---|
Bosna a Hercegovina | Irfan Peljto | Senad Ibrišimbegović |
Litva | Donatas Rumšas | Aleksandr Radiuš |
Nizozemsko | Serdar Gözübüyük | Johan Balder |
Norsko | Espen Eskås | Jan Erik Engan |
Slovinsko | Rade Obrenović | Jure Praprotnik |
Ukrajina | Mykola Balakin | Oleksandr Berkut |
Soupisky
Skupinová fáze
Všechny časy zápasů jsou uvedeny ve středoevropském letním čase (UTC +2).
Zápasy
Vysvětlivky |
---|
Týmy z prvních a druhých míst postupují do osmifinále |
Čtyři nejlépe umístěné týmy ze třetích míst postupují do osmifinále |
Skupina A
Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Německo | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | 1 | +4 | 3 |
Švýcarsko | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 | 3 |
Maďarsko | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 0 |
Skotsko | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | -4 | 0 |
14. června 2024 21:00 | |||
Německo | 5 : 1 | Skotsko | Fußball Arena München, Mnichov diváci: 65 052 rozhodčí: Clément Turpin |
Wirtz 10' Musiala 19' Havertz 45+1' (pen.) Füllkrug 68' Can 90+3' | 87' (vl.) Rüdiger |
15. června 2024 15:00 | |||
Maďarsko | 1 : 3 | Švýcarsko | Cologne Stadium, Kolín nad Rýnem diváci: 41 676 rozhodčí: Slavko Vinčić |
Varga 66' | 14' Duah 45' Aebischer 90+3' Embolo |
19. června 2024 18:00 | |||
Německo | Zápas 14 | Maďarsko | MHPArena, Stuttgart |
19. června 2024 21:00 | |||
Skotsko | Zápas 13 | Švýcarsko | RheinEnergieStadion, Kolín nad Rýnem |
23. června 2024 21:00 | |||
Švýcarsko | Zápas 25 | Německo | Waldstadion, Frankfurt nad Mohanem |
23. června 2024 21:00 | |||
Skotsko | Zápas 26 | Maďarsko | MHPArena, Stuttgart |
Skupina B
Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Španělsko | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | +3 | 3 |
Itálie | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 |
Albánie | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 |
Chorvatsko | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | -3 | 0 |
15. června 2024 18:00 | |||
Španělsko | 3 : 0 | Chorvatsko | Olympiastadion, Berlín diváci: 68 844 rozhodčí: Michael Oliver |
Morata 29' Fabián 32' Carvajal 45+2' | 80' Petković |
15. června 2024 21:00 | |||
Itálie | 2 : 1 | Albánie | Westfalenstadion, Dortmund diváci: 60 512 rozhodčí: Felix Zwayer |
Bastoni 11' Barella 16' | 1' Bajrami |
19. června 2024 15:00 | |||
Chorvatsko | Zápas 15 | Albánie | Volksparkstadion, Hamburk |
20. června 2024 21:00 | |||
Španělsko | Zápas 16 | Itálie | Arena AufSchalke, Gelsenkirchen |
24. června 2024 21:00 | |||
Albánie | Zápas 27 | Španělsko | Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf |
24. června 2024 21:00 | |||
Chorvatsko | Zápas 28 | Itálie | Red Bull Arena, Lipsko |
Skupina C
Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dánsko | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
Slovinsko | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
Srbsko | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Anglie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
16. června 2024 18:00 | |||
Slovinsko | 1 : 1 | Dánsko | MHPArena, Stuttgart diváci: 54 000 rozhodčí: Sandro Schärer |
Janža 77' | 17' Eriksen |
16. června 2024 21:00 | |||
Srbsko | Zápas 5 | Anglie | Arena AufSchalke, Gelsenkirchen rozhodčí: Daniele Orsato |
20. června 2024 15:00 | |||
Slovinsko | Zápas 18 | Srbsko | Allianz Arena, Mnichov |
20. června 2024 18:00 | |||
Dánsko | Zápas 17 | Anglie | Waldstadion, Frankfurt nad Mohanem |
25. června 2024 21:00 | |||
Anglie | Zápas 29 | Slovinsko | RheinEnergieStadion, Kolín nad Rýnem |
25. června 2024 21:00 | |||
Dánsko | Zápas 30 | Srbsko | Allianz Arena, Mnichov |
Skupina D
Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nizozemsko | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 |
Rakousko | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Francie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Polsko | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 |
16. června 2024 15:00 | |||
Polsko | 1 : 2 | Nizozemsko | Volksparkstadion, Hamburk diváci: 48 117 rozhodčí: Artur Soares Dias |
Buksa 16' | 29' Gakpo 83' Weghorst |
17. června 2024 21:00 | |||
Rakousko | Zápas 8 | Francie | Düsseldorf Arena, Düsseldorf rozhodčí: Jesús Gil Manzano |
21. června 2024 18:00 | |||
Polsko | Zápas 19 | Rakousko | Olympiastadion, Berlín |
21. června 2024 21:00 | |||
Nizozemsko | Zápas 20 | Francie | Red Bull Arena, Lipsko |
25. června 2024 18:00 | |||
Nizozemsko | Zápas 31 | Rakousko | Olympiastadion, Berlín |
25. června 2024 18:00 | |||
Francie | Zápas 32 | Polsko | Westfalenstadion, Dortmund |
Skupina E
Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Belgie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Slovensko | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Rumunsko | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ukrajina | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
17. června 2024 15:00 | |||
Rumunsko | Zápas 10 | Ukrajina | Fußball Arena München, Mnichov rozhodčí: Glenn Nyberg |
17. června 2024 18:00 | |||
Belgie | Zápas 9 | Slovensko | Frankfurt Arena, Frankfurt nad Mohanem rozhodčí: Halil Umut Meler |
21. června 2024 15:00 | |||
Slovensko | Zápas 21 | Ukrajina | Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf |
22. června 2024 21:00 | |||
Belgie | Zápas 22 | Rumunsko | RheinEnergieStadion, Kolín nad Rýnem |
26. června 2024 18:00 | |||
Slovensko | Zápas 33 | Rumunsko | Waldstadion, Frankfurt nad Mohanem |
26. června 2024 18:00 | |||
Ukrajina | Zápas 34 | Belgie | MHPArena, Stuttgart |
Skupina F
Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Turecko | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Gruzie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Portugalsko | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Česko | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
18. června 2024 18:00 | |||
Turecko | Zápas 11 | Gruzie | Westfalenstadion, Dortmund rozhodčí: Facundo Tello |
18. června 2024 21:00 | |||
Portugalsko | Zápas 12 | Česko | Leipzig Stadium, Lipsko rozhodčí: Marco Guida |
22. června 2024 15:00 | |||
Gruzie | Zápas 24 | Česko | Volksparkstadion, Hamburk |
22. června 2024 18:00 | |||
Turecko | Zápas 23 | Portugalsko | RheinEnergieStadion, Kolín nad Rýnem |
26. června 2024 21:00 | |||
Gruzie | Zápas 35 | Portugalsko | Arena AufSchalke, Gelsenkirchen |
26. června 2024 21:00 | |||
Česko | Zápas 36 | Turecko | Volksparkstadion, Hamburk |
Žebříček týmů na třetích místech
Sk. | Tým | Z | V | R | P | VG | IG | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 3. místo skupiny A | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
B | 3. místo skupiny B | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
C | 3. místo skupiny C | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
D | 3. místo skupiny D | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
E | 3. místo skupiny E | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
F | 3. místo skupiny F | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kritéria pro vyhodnocení tabulky:
1) body, 2) rozdíl vstřelených a inkasovaných gólů, 3) počet vstřelených gólů, 4) počet vítězství, 5) nižší počet disciplinárních bodů, 6) celkové pořadí v kvalifikaci na ME 2024.
Vyřazovací fáze
Směsice zápasů v osmifinále
Specifická tabulka zahrnující týmy na třetích místech po základní skupině, o jejichž soupeři rozhodne tato tabulka:
týmy na 3. místech kvalifikování ze skupin | 1B vs | 1C vs | 1E vs | 1F vs | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | B | C | D | 3A | 3D | 3B | 3C | ||
A | B | C | E | 3A | 3E | 3B | 3C | ||
A | B | C | F | 3A | 3F | 3B | 3C | ||
A | B | D | E | 3D | 3E | 3A | 3B | ||
A | B | D | F | 3D | 3F | 3A | 3B | ||
A | B | E | F | 3E | 3F | 3B | 3A | ||
A | C | D | E | 3E | 3D | 3C | 3A | ||
A | C | D | F | 3F | 3D | 3C | 3A | ||
A | C | E | F | 3E | 3F | 3C | 3A | ||
A | D | E | F | 3E | 3F | 3D | 3A | ||
B | C | D | E | 3E | 3D | 3B | 3C | ||
B | C | D | F | 3F | 3D | 3C | 3B | ||
B | C | E | F | 3F | 3E | 3C | 3B | ||
B | D | E | F | 3F | 3E | 3D | 3B | ||
C | D | E | F | 3F | 3E | 3D | 3C |
Pavouk
Osmifinále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
30. června – Kolín n. R. | ||||||||||||||
Vítěz skupiny B | ||||||||||||||
5. července – Stuttgart | ||||||||||||||
3. místo skupiny A/D/E/F | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 39 | ||||||||||||||
29. června – Dortmund | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 37 | ||||||||||||||
Vítěz skupiny A | ||||||||||||||
9. července – Mnichov | ||||||||||||||
2. místo skupiny C | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 45 | ||||||||||||||
1. července – Frankfurt n. M. | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 46 | ||||||||||||||
Vítěz skupiny F | ||||||||||||||
5. července – Hamburk | ||||||||||||||
3. místo skupiny A/B/C | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 41 | ||||||||||||||
1. července – Düsseldorf | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 42 | ||||||||||||||
2. místo skupiny D | ||||||||||||||
14. července – Berlín | ||||||||||||||
2. místo skupiny E | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 49 | ||||||||||||||
2. července – Mnichov | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 50 | ||||||||||||||
Vítěz skupiny E | ||||||||||||||
6. července – Berlín | ||||||||||||||
3. místo skupiny A/B/C/D | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 43 | ||||||||||||||
2. července – Lipsko | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 44 | ||||||||||||||
Vítěz skupiny D | ||||||||||||||
10. července – Dortmund | ||||||||||||||
2. místo skupiny F | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 47 | ||||||||||||||
30. června – Gelsenkirchen | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 48 | ||||||||||||||
Vítěz skupiny C | ||||||||||||||
6. července – Düsseldorf | ||||||||||||||
3. místo skupiny D/E/F | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 40 | ||||||||||||||
29. června – Berlín | ||||||||||||||
Vítěz zápasu 38 | ||||||||||||||
2. místo skupiny A | ||||||||||||||
2. místo skupiny B | ||||||||||||||
Osmifinále
29. června 2024 18:00 | |||
2. místo skupiny A | Zápas 38 | 2. místo skupiny B | Olympiastadion, Berlín |
29. června 2024 21:00 | |||
Vítěz skupiny A | Zápas 37 | 2. místo skupiny C | Westfalenstadion, Dortmund |
30. června 2024 18:00 | |||
Vítěz skupiny C | Zápas 40 | 3. místo skupiny D/E/F | Arena AufSchalke, Gelsenkirchen |
30. června 2024 21:00 | |||
Vítěz skupiny B | Zápas 40 | 3. místo skupiny A/D/E/F | RheinEnergieStadion, Kolín nad Rýnem |
1. července 2024 18:00 | |||
2. místo skupiny D | Zápas 42 | 2. místo skupiny E | Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf |
1. července 2024 21:00 | |||
Vítěz skupiny F | Zápas 41 | 3. místo skupiny A/B/C | Waldstadion, Frankfurt nad Mohanem |
2. července 2024 18:00 | |||
Vítěz skupiny E | Zápas 43 | 3. místo skupiny A/B/C/D | Allianz Arena, Mnichov |
2. července 2024 18:00 | |||
Vítěz skupiny D | Zápas 44 | 2. místo skupiny F | Red Bull Arena, Lipsko |
Čtvrtfinále
5. července 2024 18:00 | |||
Vítěz zápasu 39 | Zápas 45 | Vítěz zápasu 37 | MHPArena, Stuttgart |
5. července 2024 21:00 | |||
Vítěz zápasu 41 | Zápas 46 | Vítěz zápasu 42 | Volksparkstadion, Hamburk |
6. července 2024 18:00 | |||
Vítěz zápasu 40 | Zápas 48 | Vítěz zápasu 38 | Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf |
6. července 2024 21:00 | |||
Vítěz zápasu 43 | Zápas 47 | Vítěz zápasu 44 | Olympiastadion, Berlín |
Semifinále
9. července 2024 21:00 | |||
Vítěz zápasu 45 | Zápas 49 | Vítěz zápasu 46 | Allianz Arena, Mnichov |
10. července 2024 21:00 | |||
Vítěz zápasu 47 | Zápas 50 | Vítěz zápasu 48 | Westfalenstadion, Dortmund |
Finále
14. července 2024 21:00 | |||
Vítěz zápasu 49 | Zápas 51 | Vítěz zápasu 50 | Olympiastadion, Berlín |
Statistiky
Střelci
1 gól
1 vlastní gól
- Antonio Rüdiger (proti Skotsku)
Disciplína
Hráč byl automaticky suspendován na další zápas za následující přestupky:
- Obdržení červené karty (v případě závažných přestupků mohlo být pozastavení činnosti na červenou kartu prodlouženo).
- Obdržení dvou žlutých karet ve dvou různých zápasech; platnost žlutých karet skončila po skončení čtvrtfinále (pozastavení žlutých karet se nepřevádělo do dalších mezinárodních zápasů)
Vyloučení si během turnaje vysloužili tito hráči:
Hráč | Suspendace | Suspendován pro zápas(y) |
---|---|---|
Ryan Porteous | ve Skupině A proti Německu (zápasový den 1; 14. června 2024) | Skupina A proti Švýcarsku (zápasový den 2; 19. června 2024) |
Odkazy
Reference
- ↑ Fotbalové Euro 2024 přiklepli Německu, dostalo přednost před Tureckem
- ↑ Referee teams for UEFA EURO 2024 appointed. UEFA.com. Union of European Football Associations, 23 April 2024. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 23 April 2024. Je zde použita šablona
{{Cite news}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“. - ↑ a b Referees and assistant referees. UEFA.com. Union of European Football Associations, 23 April 2024. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 23 April 2024. Je zde použita šablona
{{Cite news}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 na Wikimedia Commons
- Oficiální stránky
Soutěže pořádané asociací UEFA | ||
---|---|---|
Reprezentační | Mistrovství Evropy • Liga národů UEFA • ME do 21 let • ME do 19 let • ME do 17 let • ME žen • ME žen do 19 let • ME žen do 17 let • ME ve futsalu • Meridian Cup (zaniklý) | |
Klubové | Liga mistrů • Evropská liga • Evropská konferenční liga • Superpohár UEFA • Pohár vítězů pohárů (zaniklý) • Pohár Intertoto (zaniklý) • Liga mistrů UEFA ve futsalu • Liga mistrů žen | |
Ostatní významné soutěže: Středoevropský pohár (zaniklý) • Veletržní pohár (zaniklý) Seznam českých vítězů nadnárodních fotbalových klubových soutěží |
Mistrovství Evropy ve fotbale | |
---|---|
Závěrečné turnaje | Francie 1960 • Španělsko 1964 • Itálie 1968 • Belgie 1972 • Jugoslávie 1976 • Itálie 1980 • Francie 1984 • NSR 1988 • Švédsko 1992 • Anglie 1996 • Belgie a Nizozemsko 2000 • Portugalsko 2004 • Rakousko a Švýcarsko 2008 • Polsko a Ukrajina 2012 • Francie 2016 • Evropské státy 2020 • Německo 2024 • Spojené království a Irsko 2028 • Itálie a Turecko 2032 |
Kvalifikace | |
Soupisky | 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012 • 2016 • 2020 • 2024 |
Seznam zápasů československé a české fotbalové reprezentace na ME |
Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 | |
---|---|
Fáze turnaje | kvalifikace • základní skupiny (skupina A • skupina B • skupina C • skupina D • skupina E • skupina F) • vyřazovací fáze • finále |
Obecné informace | soupisky mužstev • statistiky turnaje |